Metody na bolące stawy

Kiedy boli staw, odruchowo staramy się go chronić - pomimo iż wcale nie łagodzi to niedomagania. Na nieszczęście nieużywany staw staje się sztywny i każdy ruch staje się jeszcze w wyższym stopniu bolesny.

Najistotniejsze więc będzie zredukowanie bólu oraz odpowiednie leczenie.

Dotkliwe bóle stawów to dolegliwość bardzo dotkliwa - blokuje ona możliwość normalnego poruszania się. Problemem staje się wstawanie, albo klękanie, natomiast proste na co dzień czynności są prawdziwą udręką. Gdzie więc tkwi powód bólu a także czy sami możemy z nim walczyć? Podstawowym elementem wpływającym na przeciążenie stawów, a w rezultacie na ich obrzęknięcie jest otyłość. W szczególności tyczy się to stawu biodrowego oraz kolanowego. Dlatego pierwszym krokiem do pozbycia się stanu zapalnego , będzie odchudzanie poprzez wykorzystanie należytej diety i mały, ostrożny ruch, nieobciążający stawów. Istotne jest także unikanie przesadnego przeciążania bolących stawów przykładowo klękania jak też kucania przy chorujących kolanach. Gdy dojdzie do zniszczenia stawu biodrowego czy też kolanowego, ostatecznym rozwiązaniem będzie endoproteza.

okulary

technika

Jak chronić stawy? Nie bez znaczenie jest sposób odżywiania się. Na schorzenia stawów szczególnie narażone będą jednostki z niedoborem tak ważnych witamin jak A, C i E oraz selenu. Owe cenne składniki znajdziemy głównie w jarzynach oraz owocach. Beta-karoten przetwarzany w organizmie na witaminę A zawarty jest w marchwi, melonach oraz morelach. Witamina C znajduje się głównie w czerwonej oraz żółtej papryce, pomarańczach, brukselce jak też ziemniakach.

Aby uzupełnić brak witaminy E, warto sięgnąć po orzechy, pestki dyni, oliwę z oliwek i owoce awokado, zaś niedobór selenu można wyrównać poprzez jedzenie pełnych ziaren zbóż, jajek, drożdży mięsa. Należy także przyjmować suplementy mieszczące kolagen, dla przykładu 4flex.
2017/12/05, 13:25