W okresie zimowym każdego roku, spotykamy się ze wzrostem częstości zachorowań na grypę. Z kichającymi osobami mamy kontakt wszędzie - w miejscach publicznych, supermarketach, szkołach czy autobusach. Uchronić się przed chorobą nie jest łatwo, a wychodzić do pracy przecież musimy.
Co zrobić aby nie pogorszyć tych nieprzychylnych już statystyk i nie dać się grypie?
Babcinych sposobów radzenia sobie z początkowymi oznakami choroby lub niedopuszczenia do rozwoju grypy jest multum. Ubieramy się warstwowo, zażywamy witaminy i suplementy diety, redukujemy kontakty socjalne, dużo śpimy i aktywnie wypoczywamy a mimo wszystko, choroba może i nas dosięgnąć.
Jeżeli masz chęć poznać informacje na opisywany wątek, to
odsyłam do serwisu gdzie znajdziesz dużo fascynujących informacji, które szczegółowo opisują zagadnienie.
Obecnie popularnością cieszą się szczepienia ochronne – są one kluczowe znaczenie w profilaktyce i zapobieganiu rozwijania się grypy.
Wróg atakuje z powietrza
Wirus grypy rozprzestrzenia się drogą kropelkową, w czasie kichania czy kaszlu. Należy zatem zawsze zasłaniać drogi oddechowe podczas kichania czy kaszlu i przypominać, aby inne osoby robiły tak samo.
Symptomy infekcji
Pierwsze objawy choroby są bardzo gwałtowne, najpierw dosięga nas bardzo wysoka gorączka dochodząca do 39-40 Stopni Celsjusza, dołączyć do niej może zatok,
bóle kości i stawów. Pacjent odczuwa także ból gardła, katar, zaczyna kaszleć, a węzły chłonne stają się opuchnięte i bolesne. Symptomom tym towarzyszy złe
samopoczucie, brak łaknienia, spowolnienie ruchów oraz uczucie senności. Objawy braku sił może przeciągnąć się i trwać długo po ustaniu objawów choroby.
Różne klęski są nierozerwalnym elementem naszego życia. I choć nasza „codzienna terapia” najczęściej ogranicza się do spotkań z bliskimi osobami, bywa, że nie możemy przezwyciężyć swoich słabych stron, a życie wymyka nam się z rąk. W takich sytuacjach okazuje się, że psycholog jest osobą, która jest w stanie nam pomóc, a spotkania z nim stają się nieodłącznym elementem naszego życia.
Psycholog pomaga uporać się z problemami, daje wsparcie, dobiera i stosuje najlepsze w danej sytuacji sposoby terapii. Aby znaleźć poradnię i zapobiec poważniejszym komplikacjom w przyszłości, zacznijmy od wpisania w wyszukiwarkę słów: gabinet psychoterapii Wrocław.
Uwaga na konsekwencje
Powikłania pogrypowe są dużym zagrożeniem, mogą wystąpić zwłaszcza wtedy, kiedy zlekceważymy grypę i nie wyleczymy jej do całkowicie. Do powikłań możemy zaliczyć: zapalenie mięśnia sercowego i opon mózgowych,
zapalenie płuc i oskrzeli, silną niewydolność oddechową czy astmę oskrzelową.
Pamiętajmy, że lepiej zapobiegać niż leczyć, z tego powodu nie lekceważmy początkowych objawów grypy i przeziębienia. Nasze zdrowie jest ważniejsze od pracy czy nauki, dlatego gdy pojawiają się symptomy niepokojące takie jak ból gardła, temperatura czy bóle stawów, udajmy się do lekarza i dajmy sobie czas na całkowite wyzdrowienie.