Menu strony

Co zrobić, żeby uniknąć chorowania na grypę?

Termometr
W okresie zimowym każdego roku, spotykamy się ze wzrostem częstości zachorowań na grypę. Z kichającymi osobami mamy kontakt wszędzie - w miejscach publicznych, supermarketach, szkołach czy autobusach. Uchronić się przed chorobą nie jest łatwo, a wychodzić do pracy przecież musimy.

Co zrobić aby nie pogorszyć tych nieprzychylnych już statystyk i nie dać się grypie?

Babcinych sposobów radzenia sobie z początkowymi oznakami choroby lub niedopuszczenia do rozwoju grypy jest multum. Ubieramy się warstwowo, zażywamy witaminy i suplementy diety, redukujemy kontakty socjalne, dużo śpimy i aktywnie wypoczywamy a mimo wszystko, choroba może i nas dosięgnąć.

Jeżeli masz chęć poznać informacje na opisywany wątek, to odsyłam do serwisu gdzie znajdziesz dużo fascynujących informacji, które szczegółowo opisują zagadnienie.

Obecnie popularnością cieszą się szczepienia ochronne – są one kluczowe znaczenie w profilaktyce i zapobieganiu rozwijania się grypy.

Wróg atakuje z powietrza

Wirus grypy rozprzestrzenia się drogą kropelkową, w czasie kichania czy kaszlu. Należy zatem zawsze zasłaniać drogi oddechowe podczas kichania czy kaszlu i przypominać, aby inne osoby robiły tak samo. Symptomy infekcji

Pierwsze objawy choroby są bardzo gwałtowne, najpierw dosięga nas bardzo wysoka gorączka dochodząca do 39-40 Stopni Celsjusza, dołączyć do niej może zatok, bóle kości i stawów. Pacjent odczuwa także ból gardła, katar, zaczyna kaszleć, a węzły chłonne stają się opuchnięte i bolesne. Symptomom tym towarzyszy złe samopoczucie, brak łaknienia, spowolnienie ruchów oraz uczucie senności. Objawy braku sił może przeciągnąć się i trwać długo po ustaniu objawów choroby.

Kolejne tematy

Które gabinety stomatologiczne są szczególnie polecane we Wrocławiu?

Mały Pacjent u dentysty
Gabinety ortodontyczne i dentystyczne na terenie całego Dolnego Śląska mogą zaoferować poddawanym leczeniu sprawne wykonywanie zabiegi, a przede wszystkim trafną diagnozę. Priorytetem leczenia zębów przez lekarzy w Polsce jest również zdementowanie utartej nieprawdy o ogromnym bólu, towarzyszącym leczeniu stomatologicznemu. Sprawdzony gabinet stomatologiczny zaproponować oferuje swoim stałym pacjentom, jak i tym, którzy nie znają jeszcze najlepszej jakości leczenia zębów w stolicy dolnośląskiej, szczególnie sprawną oraz znakomitą pomoc.


Uwaga na konsekwencje

Powikłania pogrypowe są dużym zagrożeniem, mogą wystąpić zwłaszcza wtedy, kiedy zlekceważymy grypę i nie wyleczymy jej do całkowicie. Do powikłań możemy zaliczyć: zapalenie mięśnia sercowego i opon mózgowych, zapalenie płuc i oskrzeli, silną niewydolność oddechową czy astmę oskrzelową.

Pamiętajmy, że lepiej zapobiegać niż leczyć, z tego powodu nie lekceważmy początkowych objawów grypy i przeziębienia. Nasze zdrowie jest ważniejsze od pracy czy nauki, dlatego gdy pojawiają się symptomy niepokojące takie jak ból gardła, temperatura czy bóle stawów, udajmy się do lekarza i dajmy sobie czas na całkowite wyzdrowienie.
Zaczerpnięte z: nowafarmacja.com.pl
Dodał: S.D.
2021/11/03, 07:01