Menu strony

Co zrobić, żeby uniknąć chorowania na grypę?

Termometr
W okresie zimowym każdego roku, spotykamy się ze wzrostem częstości zachorowań na grypę. Z kichającymi osobami mamy kontakt wszędzie - w miejscach publicznych, supermarketach, szkołach czy autobusach. Uchronić się przed chorobą nie jest łatwo, a wychodzić do pracy przecież musimy.

Co zrobić aby nie pogorszyć tych nieprzychylnych już statystyk i nie dać się grypie?

Babcinych sposobów radzenia sobie z początkowymi oznakami choroby lub niedopuszczenia do rozwoju grypy jest multum. Ubieramy się warstwowo, zażywamy witaminy i suplementy diety, redukujemy kontakty socjalne, dużo śpimy i aktywnie wypoczywamy a mimo wszystko, choroba może i nas dosięgnąć. Obecnie popularnością cieszą się szczepienia ochronne – są one kluczowe znaczenie w profilaktyce i zapobieganiu rozwijania się grypy.

Wróg atakuje z powietrza

Wirus grypy rozprzestrzenia się drogą kropelkową, w czasie kichania czy kaszlu. Należy zatem zawsze zasłaniać drogi oddechowe podczas kichania czy kaszlu i przypominać, aby inne osoby robiły tak samo.

Symptomy infekcji


Pierwsze objawy choroby są bardzo gwałtowne, najpierw dosięga nas bardzo wysoka gorączka dochodząca do 39-40 Stopni Celsjusza, dołączyć do niej może zatok, bóle kości i stawów. Pacjent odczuwa także ból gardła, katar, zaczyna kaszleć, a węzły chłonne stają się opuchnięte i bolesne. Symptomom tym towarzyszy złe samopoczucie, brak łaknienia, spowolnienie ruchów oraz uczucie senności. Objawy braku sił może przeciągnąć się i trwać długo po ustaniu objawów choroby.

Uwaga na konsekwencje

Powikłania pogrypowe są dużym zagrożeniem, mogą wystąpić zwłaszcza wtedy, kiedy zlekceważymy grypę i nie wyleczymy jej do całkowicie. Do powikłań możemy zaliczyć: zapalenie mięśnia sercowego i opon mózgowych, zapalenie płuc i oskrzeli, silną niewydolność oddechową czy astmę oskrzelową.

Masz ochotę dowiedzieć się więcej danych na ten temat? Więc odsyłam do serwisu www, ponieważ znajdziesz w tamtym miejscu dużo interesujących danych omawiających ten wątek.Pamiętajmy, że lepiej zapobiegać niż leczyć, z tego powodu nie lekceważmy początkowych objawów grypy i przeziębienia. Nasze zdrowie (rehabilitacja w domu pacjenta) jest ważniejsze od pracy czy nauki, dlatego gdy pojawiają się symptomy niepokojące takie jak ból gardła, temperatura czy bóle stawów, udajmy się do lekarza i dajmy sobie czas na całkowite wyzdrowienie.
Zaczerpnięte z: nowafarmacja.com.pl
Dodał: S.D.
2018/11/18, 07:14