Menu strony

Jaki kubeczek będzie dla dziecka najbardziej odpowiedni? Co powinniśmy o tym wiedzieć? W jakim wieku jest to szczególnie istotne?

Jaki najbardziej korzystnie dobrać pierwszy kubek dla dziecka? Jest wiele rodzajów do wyboru, są więc kubki niekapki i kapki, kubki doidy lub bidony ze słomką. Jakiego rodzaju model jest najbardziej odpowiedni dla dziecka w konkretnym wieku?


Naukę picia z kubeczka powinniśmy rozpocząć już po ukończeniu przez nasze dziecko trzech miesięcy, chociaż najczęściej korzystnie jak ukończony jest już 4 miesiąc. Rodzice niestety dosyć często zapominają o tym momencie, tak więc dają dziecku picie w standardowej butelce ze smoczkiem - nodik.pl/
. Niektórzy mają wiele wątpliwości, przykładowo takie, czy typowa butelka niemowlęca ze smoczkiem nie jest odpowiednia do podawania wody? Faktycznie nadaje się i to dosyć dobrze, dzieci w sumie kochają z niej pić, bo posiada smoczek tak więc oprócz zaspokojenia pragnienia jednocześnie jeszcze wyzwala odruch uspokajania poprzez ssanie.

niekapek-obrazek
Ale najczęściej tak naprawdę nie o to chodzi, chcemy bowiem nauczyć dziecko, aby korzystało z kubeczka dla zaspokojenia pragnienia. Butelka tak więc niech pozostanie do podawania mleka, tzw. dorosłe picie to zupełnie inne ułożenie, inna praca ust oraz mięśni innych niż podczas ssania piersi. Znakomita większość dzieci przed ukończeniem pierwszego roku życia, a zresztą i dłużej posiada odruch wypychania języka, a nie pozwala to na szczelne domknięcie ust. Przez to określona ilość płynu, jaka podawana jest z kubeczka ucieka i ścieka przez kąciki. Od 6-8 miesiąca życia, dziecko rozpoczyna taki okres, iż preferuje wiele czynności robić samodzielnie, więc wtedy może nie chcieć pomocy przy trzymaniu kubka, najkorzystniejsze więc wtedy będą niekapki.

Dzisiaj przedstawiamy ten post - jeśli jest on użyteczny też dla Ciebie, to kliknij, a więcej zobaczysz tutaj (https://super-edu.pl/korepetycje/jezyk-angielski/poznan). Upewnij się, może to także okaże Ci się ciekawe.

Założenie tego rodzaju kubka polega na tym, iż płyn po przechyleniu kubeczka nie ma szans się z niego wydostać.


Zależnie od typu prezentuje się to różnie, z jednych bez przerwy będzie coś kapać, pozostałe są bardziej szczelne - . Dziecko, by napić się z tego typu kubka powinien go przechylać oraz zassać płyn przez “dziubek”. Na rynku mamy bardzo dużo takich kubków, producenci zapewniają kubki z miękkim lub twardym ustnikiem. Bez wątpienia każdy może odnaleźć coś dla własnych wymagań, ale żeby tak było warto znaleźć odpowiedni sklep dla dzieci, w którym znajdziemy wiele różnorodnych pomocnych akcesoriów, w tym na pewno różnorodne rodzaje kubeczków.
2019/03/26, 07:45