Menu strony

Najsmaczniejszy syrop pokrzywowy - sprawdź również inne zdrowe soki!

Pokrzywa to nie wyłącznie zielsko. Od wieków traktowana jest z czcią ze względu na właściwości zdrowotne i wartości odżywcze. Sok z pokrzywy mieści dużo wartościowych witamin, mikroelementów i soli mineralnych zbawiennych w wielu schorzeniach. Od dawna wykorzystywana jest w medycynie ludowej.

sprawdź tutaj
Dawniej na wiosnę z pokrzywy przyrządzano zupę. Współcześnie gospodynie dodają do karmy dla zwierzaków jej posiekane drobno liście. Medycyna naturalna zachęca, żeby przy wiosennym zmęczeniu popijać co dzień na wzmocnienie sok ze świeżo zebranych pokrzyw.

Sok z pokrzywy to żywa skarbnica czynnych związków koniecznych do harmonijnego funkcjonowania naszego organizmu (dowiedz się szczegółów - ). Profesjonaliści interesujący się ziołolecznictwem uważają ją wprost za naturalny antybiotyk. Jest to jeden z najcenniejszych surowców aplikowanych w fitoterapii. Zawiera liczne kwasy organiczne, witaminy C, K, B2, flawonoidy, olejki eteryczne, sole mineralne, garbniki przydatne w leczeniu wielu chorób.

Systematyczne picie soku z pokrzywy ewidentnie wzmaga wydalanie z moczem chlorków, mocznika i innych złych plonów przemiany materii. Z owego powodu pokrzywa uchodzi za lek dezynfekujący krew.

Zachęcamy Cię, byś najechał na łącze do strony (https://www.zdrowie-legionowo.pl/). Tam znajdziesz następne niezwykle ciekawe informacje na zbliżony temat do tego, który widnieje na tej stronie.

Działa także przeciwkrwotocznie, pomniejsza ciśnienie krwi. Dzięki zawartości witamin i soli mineralnych, może wzbogacić zachodzące w czasie wiosennym niewielkie braki takich czynników. Poleca się sok z pokrzywy w wypadku terapii defektów tkanki wątroby, kamicy moczowej, a także w hamowaniu drobnym krwawieniom z naczyń włosowatych w przewodzie pokarmowym, przy małym pułapie hemoglobiny i brakach czerwonych ciałek krwi.


Kolejne tematy

Pomysły na wiosnę - unicestwić przebarwienia

palomar
Powakacyjne porządki z twarzą czas zacząć. W pierwszej kolejności zwalczamy jednego z najbardziej dokuczliwych wrogów skóry – przebarwienia. Należy przyjąć iście wojenną strategię działań. Oto możliwe taktyki stosowane w dermatologii estetycznej i kiedy usuwanie przebarwień jest skuteczne. Z przebarwieniami boryka się ponad 35 proc. kobiet po trzydziestym roku życia, 90 proc. pań po pięćdziesiątce oraz aż 90 proc. osób, które cierpiały na trądzik młodzieńczy. Dane nie pozwalają ignorować zagrożenia. Radzimy, w jaki sposób wyeliminować przebarwienia przy użyciu osiągnięć medycyny.

Sok z pokrzywy
Kwas pantotenowy, jakiego wielkie porcje zawarte są w pokrzywie sprawia, że sok z niej ujawnia własności przeciwzapalne, aktywujące regenerację tkanek. W medycynie ludowej stosowany jest do leczenia poparzeń, wrzodów nóg, ropnych chorób skóry, w kuracjach powiązanych z wypadaniem włosów, jako specyfik przeciwbiegunkowy, wiatropędny, a również specyfik wykrztuśny (ciąg dalszy). Sok z pokrzywy jest bez trudności przyswajalny, pije się go po rozcieńczeniu w ciepłej wodzie.
2022/05/10, 07:54