Menu strony

Mocny ból głowy - jak sobie z nim poradzić?

ból2
Jeśli poczytam statystyki, dowiemy się, że migrena to kłopot, który w znacznej większości dotyczy kobiet. Istnieje wiele metod na złagodzenie objawów migreny, jednak całkowite pozbycie się tej dolegliwości jest niestety nie do wykonania. Jednak wiele osób, które twierdzi, że intensywność oraz częstotliwość bólów migrenowych maleje wraz z wiekiem.

Ważne jest, by diagnoza o migrenie była trafna. Często bowiem przyczyna bólu głowy może być zupełnie inna. Należy zatem poddać się różnego rodzaju badaniom, nie wyłączając w tym badania tomograficznego naszej głowy. Pozwoli to wykluczyć najgroźniejszą z przyczyn bólu głowy, jaką może być guz lub tętniak. Nie powinno się lekceważyć częstych i do tego powracających bólów głowy, od szybkiej decyzji może bowiem zależeć nasze zdrowie a nawet życie.

Gdy przeprowadzone badanie tomografem nie wskaże przyczyny bólów głowy, można dodatkowo wykonać biorezonans. Co ważne, badanie rezonansem jest znacznie bardziej dokładne, przez co gwarantuje lepszą diagnozę. Może jednak okazać się nie do pokonania dla ludzi zmagających się z klaustrofobią, ze względu na specyficzną budowę samego sprzętu.

ból
Jeśli i w tym przypadku, nie uzyskamy odpowiedzi, warto pomyśleć nad przeprowadzeniem badań alergologicznych. Może się na przykład okazać, że nasz organizm nie toleruje pewnych substancji np. glutenu i to może być główny winowajca tych boleści. Zatem modyfikacja diety ma szanse przynieść zaskakujące efekty.

W przypadku, gdy jesteśmy już odpowiednio pewni, że towarzyszące bóle głowy to migrena, a kupione w aptece lekarstwa przeciwbólowe mało nam pomagają, można spróbować zacząć uprawiać jogę. Bóle migrenowe wynikają bowiem ze zbytniej wrażliwości na reakcje neuronaczyniowe często powiązane ze zbyt mocnymi emocjami czy stresem. Wszelkie zatem ćwiczenia mające na celu uwolnienie napięć skupionych dookoła pokarmowego oraz kręgosłupa, mogą sprawić, że dolegliwości będą mniejsze, a napady bólu rzadsze.


Kolejne tematy

Zadbaj o usunięcie wszelkich kontuzji oraz bólów- to skuteczna rada na przyszłosć

Rehafit - centrum rehabilitacji i masażu
Każdy, kto uprawia jakiś sport w którymś momencie dozna jakiejś kontuzji. Jest to tak naprawdę nie do uniknięcia, ale nie powinno być powodem do załamania. Stawy czy ścięgna czasem po prostu odmawiają posłuszeństwa. Czasami wystarcza jeden nieuważny krok, by zrobić sobie krzywdę. To nie znaczy jednakże, że musimy odrzucić nasze hobby.
Zaczerpnięte z: nowafarmacja.com.pl
Dodał: S.D.
2019/12/20, 07:09