Menu strony

Mocny ból głowy - jak sobie z nim poradzić?

ból2
Jeśli poczytam statystyki, dowiemy się, że migrena to kłopot, który w znacznej większości dotyczy kobiet. Istnieje wiele metod na złagodzenie objawów migreny, jednak całkowite pozbycie się tej dolegliwości jest niestety nie do wykonania. Jednak wiele osób, które twierdzi, że intensywność oraz częstotliwość bólów migrenowych maleje wraz z wiekiem.

Ważne jest, by diagnoza o migrenie była trafna. Często bowiem przyczyna bólu głowy może być zupełnie inna.

Zainteresował Cię ten artykuł? Jeśli tak, to bez wahania sprawdź tu (http://rehaexpert.pl/oferta/rehabilitacja-neurologiczna/) inne tego typu materiały - one również są warte zainteresowania.

Należy zatem poddać się różnego rodzaju badaniom, nie wyłączając w tym badania tomograficznego naszej głowy. Pozwoli to wykluczyć najgroźniejszą z przyczyn bólu głowy, jaką może być guz lub tętniak.sprawdź sam mikroflora przewodu pokarmowego mikroflora przewodu pokarmowegoNie powinno się lekceważyć częstych i do tego powracających bólów głowy, od szybkiej decyzji może bowiem zależeć nasze zdrowie a nawet życie.

Gdy przeprowadzone badanie tomografem nie wskaże przyczyny bólów głowy, można dodatkowo wykonać biorezonans. Co ważne, badanie rezonansem jest znacznie bardziej dokładne, przez co gwarantuje lepszą diagnozę. Może jednak okazać się nie do pokonania dla ludzi zmagających się z klaustrofobią, ze względu na specyficzną budowę samego sprzętu.

ból
Jeśli i w tym przypadku, nie uzyskamy odpowiedzi, warto pomyśleć nad przeprowadzeniem badań alergologicznych. Może się na przykład okazać, że nasz organizm nie toleruje pewnych substancji np. glutenu i to może być główny winowajca tych boleści. Zatem modyfikacja diety ma szanse przynieść zaskakujące efekty.

W przypadku, gdy jesteśmy już odpowiednio pewni, że towarzyszące bóle głowy to migrena, a kupione w aptece lekarstwa przeciwbólowe mało nam pomagają, można spróbować zacząć uprawiać jogę. Bóle migrenowe wynikają bowiem ze zbytniej wrażliwości na reakcje neuronaczyniowe często powiązane ze zbyt mocnymi emocjami czy stresem. Wszelkie zatem ćwiczenia mające na celu uwolnienie napięć skupionych dookoła pokarmowego oraz kręgosłupa, mogą sprawić, że dolegliwości będą mniejsze, a napady bólu rzadsze.


Kolejne tematy

Polskie przychodnie w Irlandii

Kobieta u lekarza
Centrum medyczne jest to niezależny państwowy zakład pomocy zdrowotnej. Posiada w swojej ofercie szereg usług medycznych z obszaru rozmaitych dziedzin. Można tutaj wykonać między innymi konieczne badania ambulatoryjne jak i profilaktyczne, sięgnąć porad wielu specjalistów. W wielu krajach za granicą można znaleźć polskie centra medyczne, a nawet polskie przychodnie.
Zaczerpnięte z: nowafarmacja.com.pl
Dodał: S.D.
2021/02/04, 13:23