Menu strony

Wyposażenie dla oseska

Gdy po raz pierwszy wyruszycie do sklepu z artykułami dla niemowląt, możecie doświadczyć lekkiego zawrotu głowy. Wyprawka dla malucha - co powinna mieścić? Poniżej garść praktycznych wskazówek, jakie przydadzą się Wam w trakcie sprawunków.


Wyprawka dla bobaska - oto nasz alfabet:
maluch
Antyalergiczne kosmetyki: Teoretycznie wszystkie określone dla niemowląt powinny należeć do tejże grupy. Do niektórych jednakże dodawane są intensywne substancje zapachowe, które mogą uczulać. Jeżeli któreś z was jest alergikiem, powinniście być szczególnie ostrożni, bo maluszek może być także skłonny do alergii. Wybierajcie dla niego kosmetyki określone dla noworodków, bezzapachowe oraz nie zawierające chemicznych barwników, najodpowiedniej z pozytywną opinią Centrum Zdrowia Dziecka czy Instytutu Matki i Dziecka. Sprawdzajcie wszystkie saszetki.

Publikacja, którą w tym momencie widzisz to nieszablonowe źródło informacji, jednak jeżeli szukasz analogicznych materiałów, to kliknij ten link.

Kontroluj zawartość saszetki.
Body. Na początek najlepsze są ubranka rozpinane z przodu na całej rozciągłości. Później, kiedy maluch trzyma już dobrze główkę starczy zapięcie na ramieniu czy szeroki dekolt.

Sprawdź szybko ten świetny tekst - on z pewnością też Cię zaciekawi, ponieważ znajdziesz tam inne tego typu informacje w temacie przedstawianej tematyki.

Najlepiej zakupić 3 bez rękawów oraz trzy z długimi rękawkami.
Butelka. Jeżeli planujesz karmić naturalnie, twemu maluchowi będzie całkiem zbyteczna. Tak samo jak smoczki, sterylizatory itp. Chusta - jest wygodniejsza niż nosidło, tak dla rodziców, jak też dla malucha. Można nosić w niej maluszka od urodzenia. Jej wadą jest wysoka cena, jednak nie tak trudno uszyć ją własnoręcznie. Czapki - potrzebne będą dwie. Jedna cienka, z bawełny, natomiast druga cieplejsza. Najlepiej, by była wiązana pod brodą na troczki, w przeciwnym wypadku będzie się zsuwać.
Kosztowne rzeczy? Nim zdecydujecie się je kupić, popytajcie wśród przyjaciół, którzy mają maluchy trochę starsze od waszego. Być może mogą wam pożyczyć bądź tanio odsprzedać fotelik, wózeczek bądź łóżeczko. Niemowlęce sprzęty są używane tak krótko, iż
niemowlę
istotnie nie zdążą się zniszczyć. Z powodzeniem może ich używać kilkoro dzieciaczków. Zaglądajcie do ogłoszeń oferujących rzeczy używane jak też na aukcje internetowe. Elektroniczna niania. Przydatna w szczególności, jeżeli mieszkacie w domku czy wybieracie się na wczasy. Pozwala słuchać, co dzieje się z potomkiem, który drzemie poza zasięgiem waszego widzenia.


Fotelik samochodowy - jeżeli macie samochód, jest absolutnie niezbędny. Jedynie w nim wasze maleństwo będzie mogło podróżować bezpiecznie. Niemowlęta powinny jeździć w fotelikach przeznaczonych dla dzieci o wadze do 10, 13 lub 18 kg (tyłem do kierunku jazdy). Najlepiej nabyć fotelik, jaki może też pełnić funkcję leżaczka-bujaczka.
Starajcie się nabyć jak najsporzej rzeczy wprost od producenta, wbijając w przeglądarkę przykładowo frazę: chusteczki nawilżane producent. Chusteczki nawilzane - sprawdź u producenta.
2020/09/25, 08:09