Bezład, przeterminowane leki, nienależyte warunki przechowywania - tak przeważnie wyglądają nasze apteczki domowe. Farmaceuci nazywają je nawet składami specyfików, bo Polacy mają niestety tendencję do nabywania medykamentów na zapas oraz trzymania ich całymi latami.
A powinny być w niej specyfiki pierwszej potrzeby, jakie przyjmujemy w dolegliwościach pojawiających się nagle jak też środki opatrunkowe.
Wiedz, że wnikliwe opracowanie (
https://innerharmony.pl/kategoria-produktu/krople/) to nierzadko najbogatsze źródło informacji? Tak jest i w niniejszym wypadku - gdy wejdziesz na ten odnośnik, znajdziesz podobne pomocne treści.
Gdy jest to apteczka osoby cierpiącej na
choroby długotrwałe, nastręczające codziennego zażywania lekarstw, powinna mieścić przynajmniej tygodniowy zasób tych leków. Nie ma zaś potrzeby gromadzić bezcelowych zapasów farmaceutyków.
W apteczce domowej muszą się znaleźć: medykamenty o działaniu znieczulającym a także przeciwgorączkowym, najlepiej paracetamol i ibuprofen dla osób dorosłych w pastylkach, dla maluchów w syropie czy też czopkach Również
leki przeciwbiegunkowe, dla przykładu węgiel w tabletkach, lekarstwa zapobiegające odwodnieniu, tj. elektrolity w proszku z probiotykiem lub bez. W naszej powinny znaleźć się też lekarstwa przeciwalergiczne, jeśli w domu są osoby mające alergię na cokolwiek, duża gama medykamentów dostępna jest bez przepisu
lekarza (tabletki, krople do oczu i nosa, balsamy). Lekarstwa na szeroko rozumiane niedomagania
pokarmowe w rodzaju dyspepsja, zgaga, stany skurczowe.