Menu strony

Co powinniśmy mieć w domowej apteczce?

Bezład, przeterminowane leki, nienależyte warunki przechowywania - tak przeważnie wyglądają nasze apteczki domowe. Farmaceuci nazywają je nawet składami specyfików, bo Polacy mają niestety tendencję do nabywania medykamentów na zapas oraz trzymania ich całymi latami.


A powinny być w niej specyfiki pierwszej potrzeby, jakie przyjmujemy w dolegliwościach pojawiających się nagle jak też środki opatrunkowe. Gdy jest to apteczka osoby cierpiącej na choroby długotrwałe, nastręczające codziennego zażywania lekarstw, powinna mieścić przynajmniej tygodniowy zasób tych leków. Nie ma zaś potrzeby gromadzić bezcelowych zapasów farmaceutyków.


zmysł


W apteczce domowej muszą się znaleźć: medykamenty o działaniu znieczulającym a także przeciwgorączkowym, najlepiej paracetamol i ibuprofen dla osób dorosłych w pastylkach, dla maluchów w syropie czy też czopkach Również leki przeciwbiegunkowe, dla przykładu węgiel w tabletkach, lekarstwa zapobiegające odwodnieniu, tj. elektrolity w proszku z probiotykiem lub bez.

Chcesz przeczytać więcej analogicznych materiałów? Jeżeli tak, to sprawdź to użyteczne omówienie (http://www.dcg.wroclaw.pl/urologia-wroclaw.html), ponieważ także Cię zapewne zaintryguje.

W naszej powinny znaleźć się też lekarstwa przeciwalergiczne, jeśli w domu są osoby mające alergię na cokolwiek, duża gama medykamentów dostępna jest bez przepisu lekarza (tabletki, krople do oczu na zapalenie spojówek i nosa, balsamy). Lekarstwa na szeroko rozumiane niedomagania pokarmowe w rodzaju dyspepsja, zgaga, stany skurczowe.


Kolejne tematy

Pomoc psychologa – dowiedz się, w jakich sytuacjach może być potrzebna twojemu dziecku

psycholog
Kiedy mamy dziecko, całkiem zmienia się nasz sposób myślenia. Na pierwszym miejscu stawiamy naszą pociechę, dlatego robimy to, co będzie dla niej dobre. Z tej przyczyny, gdy tylko dostrzegamy, iż coś jest z nią nie tak, pragniemy jej pomóc.


Koniecznie w apteczce muszą się również znaleźć medykamenty osłabiające symptomy przeziębienia (środki z ibuprofenem lub kwasem acetylosalicylowym złożone bądź pojedyncze), krople do nosa bądź inhalacji, syrop czy też tabletki na kaszel mokry oraz suchy, np. Theraflu kaszel, pigułki czy też spray na ból gardła, środek do nacierania w przeziębieniu.
2020/11/07, 19:41