Menu strony

Na czym polega chirurgia szczękowa i jakiego rodzaju zabiegi przeprowadza chirurg o specjalizacji chirurgii szczękowo-twarzowej?

Specjalizacja chirurgia twarzowo-szczękowa to dziedzina medycyny, jaka łączy ze sobą elementy chirurgii plastycznej i stomatologicznej, onkologii i ogólnej medycyny.
janpol


zabiegi które chirurg doktor Janicki - (krioablacja kręgosłupa) szczękowy realizuje w tej sferze przeprowadza się na ogół do usuwania tzw. zębów mądrości, likwidacji wad zgryzu, uszkodzeń bądź zniekształceń buzi w skutek wypadku, leczenia stanów zapalnych, guzów i torbieli w okolicach zatok szczękowych. Chirurgii szczękowo-twarzowej nie można mylić ze stomatologiczną chirurgią. Zwykle wykonywane zabiegi z owej dziedziny to dla przykładu: eliminacja zębów(polecamy dentysta nałęczów) z zębodołów i zębów mądrości, usuwanie korzeni, transpozycja ząbków czy stabilizacja kości.


Chirurgia szczękowo-twarzowa to połączenie ogólnej medycyny oraz stomatologii. Absorbuje się terapią schorzeń jamy ustnej (w tym zębów, tkanek miękkich, ) jak też twarzoczaszki. Na operacyjny stół na oddziale chirurgii szczękowo-twarzowej najczęściej trafiają trudne przypadki, kiedy sam stomatolog albo chirurg plastyczny nie jest mógł pomóc. Deformacja buzi, przykładowo w skutek poważnego wypadku czy też pobicia, wymagać może zabiegów chirurgicznych. Chirurgiczne leczenie wymagane jest również w przypadkach, gdy zgryz jest nieprawidłowy. Częste wady zgryzu są to: wysunięcie żuchwy bądź tzw. otwarty zgryz.
Z usług chirurgii twarzowo-szczękowej korzysta się również do zabiegów modelowania brody, przykładowo: nadania właściwych proporcji, zmniejszania albo powiększania brody czy korekta jej kształtu.
2020/12/12, 19:37