Menu strony

W góry!

Niedługo słoneczne dni, a więc najlepsza pora, by wyrwać się z roboty i wyjechać na miły urlop. Dni świąteczne w maju w tym roku będą pogodne, warto zatem już dziś zaplanować sobie wyjazd. Niestety, na parę tygodni przed terminem raczej niełatwo namierzyć dostępne noclegi. Jednak istnieje rozwiązanie sytuacji – dlaczego by nie udać się pod namiot? Bądź na włóczęgę po górach, z odpoczynkami w schroniskach? Jeżeli pasuje ci taka opcja, powinieneś teraz wybrać się do specjalistycznego sklepu, żeby nabyć odpowiednie akcesoria turystyczne.

Tatry
Poniżej spis przedmiotów, które powinieneś mieć ze sobą, kiedy wyruszasz w góry:

Plecaki turystyczne – jest to przedmiot, na zakup którego nie należy skąpić pieniędzy. Najkorzystniej jest wziąć plecak lepszej marki, ponieważ daje to gwarancję, że nie rozpadnie się on po paru podróżach. Obok wielkości towaru zwróć uwagę na komfort użytkowania.

Ta wskazówka z serwisu (http://www.prozoo.pl/sklep/miesa-xl/udka-kaczki-xl-1kg.html) przypadnie Ci do gustu, gdyż też mówi o poruszanym w niniejszym artykule problemie. Co równie warte odnotowania, robi to w ciekawy sposób.

Plecaki (skalnik.pl/plecaki-b-osprey) turystyczne warto zawsze przed zakupem przymierzać! Łatwość wędrowania z plecakiem jest kluczowa dla każdego piechura. Dla turystów: marmot.

Wygodne obuwie – znane są przypadki głupich ludzi, którzy wspinali się po górach w tenisówkach. Nie powtarzaj ich błędu, zdobądź wygodne i mocne obuwie, zrobione na górskie szlaki.

Namiot biwakowy – trzeba mieć taki, który jest wykonany z wytrzymałego surowca, który dobrze chroni przed trudnymi warunkami pogodowymi. Dobry namiot ma być także poręczny, byś nie miał trudności z wnoszeniem go pod górę.

Kolejne tematy

Dobrze się spakuj w góry!

Piękno gór
No i są. Nareszcie nadeszły. Długie dni wyczekiwane, wytęsknione i wymarzone. Pełne pięknej pogody, morza, góry i wspaniale wypełnionego czasu. Czas relaksu i oddechu, byle dalej od rutyny i szarości. Odwiedzamy nasz sprawdzony sklep górski i już czas na wyjazd. Ulubiona pora w roku – wakacje.


Śpiwór – wyprodukowany z mocnego i ciepłego materiału. Musi zapewnić ci ciepło, gdy będziesz nocował na gołej ziemi.

Busola – na szlakach tablet z Google Maps za wiele ci nie przyda. Weź ze sobą aktualne mapy okolicy, w której będziesz chodził oraz dokładny kompas. Zobacz: bateria do smartfona - praktyczna rzecz, która potrafi uratować życie. W swoim smartfonie wyłącz dodatki, które wyczerpują baterię i nie zapomnij dodać ważnych numerów do ratownictwa górskiego.

Termos – herbata w czasie wędrówki po górach to cenna rzecz. Napitki możesz nalewać w schroniskach.
Dodał: Michał Długokęcki
2021/04/28, 11:44