Menu strony

W jaki sposób wybrać należytą zębową protezę?

Najlepsza proteza zębowa to taka, która zapewnia wynik najbardziej zbliżony do naturalnych zębów, nie ciśnie, zapewnia pełną funkcjonalność przy rozdrabnianiu posiłków.
protetyk


Na rynku mamy kilka rodzajów zębowych protez. Na pytanie, jaka zębowa proteza będzie w największym stopniu właściwa dla konkretnej osoby, może dać odpowiedź lekarz protetyk. Dobór zębowej protezy winien nie tylko brać pod uwagę możliwości finansowe danego człowieka oraz jego wyczekiwania co do kosmetycznego rezultatu. Proteza , która będzie zastępować pojedyncze ząbki lub ogromniejsze ubytki, powinna być dobrana do warunków w jamie ustnej konkretnego pacjenta. Jednakże należy się do wizyty u stomatologa połączonej z wyborem protezy (zobacz protetyka dentystyczna wrocław) zębowej przygotować jak też przedtem rozpatrzyć wady oraz zalety konkretnych typów zębowych protez.


rozwiązanie


Protezy ruchome - zatem takie, które możemy wyciągnąć z ust, można podzielić na całkowite jak też częściowe. Proteza całkowita, jest to dość często spotykane podejście, które przy niedostatku wszystkich zębów, umożliwia ponownie przywrócić funkcję gryzienia. Walorem protez ruchomych jest na pewno dobra ergonomiczność oraz niewysoka cena. Protezy stałe natomiast są dobrą opcją dla uzupełnień ruchomych oraz wspaniale się sprawdzają w wypadku likwidowania zupełnego bezzębia, jak również ząbków pojedyńczych. Dobór protezy zębowej to decyzja na wiele lat, nie jest to zatem prosta kwestia.
Musimy to gruntownie przemyśleć i - przy wsparciu lekarza - odnaleźć najlepsze wyjście, aby znów cieszyć się ładnym uśmiechem jak też możnością spożywania potraw bez żadnych przeszkód.
2022/06/15, 19:49