Menu strony

Gdy alkoholizm wyniszcza rodzinę czas poszukać specjalistycznej pomocy

Alkoholizm od dawna stanowi fundamentalny powód rozpadu wielu rodzin oraz domów. Paradoksalnie w dzisiejszych czasach w uzależnienie wpadają coraz to bardziej młodzi ludzie.
leczenie uzależnienia od alkoholu


owoce


Alkoholik przed 30 rokiem życia nie stanowi rzadkości. Jednak ich dopatrzenie się jest praktycznie niewykonalne. Z jakiego powodu? Ponieważ znaczna liczba obecnych alkoholików to ludzie dobrze sytuowani – mówiąc krótko posiadający środki finansowe oraz przyzwoitą jakość codziennego życia. Leczenie uzależnienia od alkoholu nigdy nie przychodzi im na myśl. Napoje alkoholowe to medium do zrelaksowania się po wymagającym dniu w zakładzie pracy. Problem z początku jest praktycznie niezauważalny – przejście niewidocznej granicy między okazjonalnym wypiciem „kieliszka”, a codziennym piciem znacznej ilości alkoholu zazwyczaj następuje błyskawicznie. W momencie zwrócenia uwagi na ten fakt, pijący od razu znajdzie wytłumaczenie. Nadużywanie alkoholu nie musi automatycznie zmienić się w uzależnienie, jednak w przeważającej liczbie wypadków tak właśnie się dzieje. Leczenie uzależnienia od alkoholu w specjalistycznej placówce odwykowej jest wtedy praktycznie jedynym wyjściem, które zapewnia jakąkolwiek szansę na wybrnięcie z więzi nałogu. Specjalista jest często w stanie wyraźniej przemówić do pacjenta niż najbliższa rodzina, ponieważ w późniejszych stadiach uzależniony traktuje starających się go ratować jako najzwyklejszych wrogów. Są to już obrazy skrajne.- jednak nie zaliczają się do rzadkości. W efekcie rozpadowi ulega jednakowo życie rodzinne oraz zawodowe.
Gdy pośród najbliższych dostrzeżemy oznaki bardziej częstego sięgania po butelkę warto zaznajomić się odpowiednio wcześniej gdzie można możliwie wybrać się w przyszłości na leczenie uzależnienia od alkoholu.
2019/10/23, 09:45