Menu strony

Przydatne informacje o zadaniach, jakie pełni trzustka w naszych ciałach.

Na pytanie, czym się zajmuje trzustka i jakie są jej najważniejsze zadania, zapewne duża część z nas nie dałaby rady nic mądrego odpowiedzieć. I w pewnym sensie jest to zrozumiałe, bowiem organ ten jest dość głęboko ukryty, i jeżeli nie będzie doskwierał, to zdecydowana większość ludzi nawet nie będzie miała świadomości jego obecności.


kulturystyka


A tymczasem trzustka spełnia bardzo ważne funkcje w naszych ciałach, a kłopoty z nią mają spory wpływ na stan zdrowia i ogólną kondycję - Kreontravix wie dużo o objawach chorej trzustki. Przede wszystkim odpowiedzialna jest ona za wytwarzanie insuliny, jaka jest niezbędna do tego, aby nasz organizm mógł spalać glukozę. Ale to nie jedyna jej rola, bowiem trzustka jest również odpowiedzialna za wytwarzanie paru istotnych enzymów i hormonów.


pokój hotelowy


chora trzustka objawy


Kolejne tematy

Warto dbać o własne zdrowie

pogotowie
Nasz styl życia wyjątkowo szkodzi naszemu organizmowi. Na co dzień narażamy się na dużo stresujących sytuacji. Pracujemy zdecydowanie za dużo, co sprawia, że jesteśmy nieustannie zmęczeni i poddenerwowani. Odbija się to niekorzystnie nie tylko na naszym samopoczuciu, ale też na relacjach z rodziną. Nie jesteśmy w stanie odnaleźć chwili, by spędzić z nimi czas. Nie umiemy również odpoczywać. Przykuci do laptopów, marnujemy wolny czas w czterech ścianach, zamiast spędzić czas na dworze i upajać się świeżym powietrzem.


Trzustkę może spotkać wiele chorób, zwłaszcza nasilają się one, jak się o siebie nie dba i spożywa nadmierne ilości napojów alkoholowych. Niestety objawy chora trzustka są w niejednym przypadku podobne do chorób innych narządów i w przypadku błędnej diagnozy prowadzone jest niewłaściwe leczenie. Bardzo charakterystyczne objawy daje ostre zapalenie trzustki. Jeżeli wystąpi mocny ból w jamie brzusznej, połączony z wysoką temperaturą i przyspieszonym tętnem, to trzeba udać się szybko do lekarza, ponieważ choroba ta wymaga leczenia szpitalnego. Ale kontroli powinny również podlegać wszystkie pojawiające się bóle, dochodzące z rejonu, w którym jest położony ten organ.


Czasami to będzie przewlekłe zapalenie, które daje tego typu właśnie objawy, ale może też świadczyć o nowotworze, jaki zdiagnozowany w odpowiednim czasie daje znacznie więcej szans na wyleczenie.
2021/11/22, 01:15