Menu strony

Najważniejsze informacje o lekach, niebezpieczeństwa, jakie pojawiły się na świecie w wyniku ich nadużywania

Ludzie od bardzo dawna wykorzystują najróżniejsze substancje przy leczeniu różnych dolegliwości. Wyciągi z roślin, napary i maści od wieków stosowane były przez różnych lekarzy, a wiele z nich miało bardzo dużą skuteczność ze względu na zawartość aktywnych substancji które pomagają przy wielu chorobach i dolegliwościach.


lekarstwa
I to właśnie natura podarowała ludziom przełomowy lek, który odmienił kształt obecnej medycyny, to znaczy penicylinę. Wyizolowany z pewnych pleśni antybiotyk dał możliwość na walkę z nieuleczalnymi chorobami, bo bardzo dobrze zabijał wywołujące je bakterie. Lecz równocześnie stał się początkiem intensywnych badań nad innymi lekami, co przyczyniło się do kolejnych epokowych odkryć. Obecnie zdecydowana większość leków produkowana jest syntetycznie, w laboratoriach i fabrykach.

Na dużą część schorzeń wynaleziono już jakieś lekarstwa, które ratują lub przedłużają życie, oraz mogą pozwolić na w miarę wygodne życie na co dzień. Lecz fascynacja tym, co mogą leki doprowadziła do bardzo groźnego zjawiska, jakim stało się ich nadużywanie.

Jeżeli szukasz dodatkowych informacji na analizowany w tym miejscu problem, to zapewne znajdziesz więcej pod linkiem.

Szacuje się, że zaledwie połowa z nich rzeczywiście leczy dolegliwości, a reszta bardziej może szkodzić niż pomóc ze względu na skutki uboczne. Ogromnym kłopotem są na przykład obecnie antybiotyki. Do niedawna jeszcze przepisywano je na wszystko, zupełnie nie przejmując się tym, czy faktycznie będą niezbędne.

Pomijając już koszty pacjentów na ich zakup w pewnym momencie się okazało, że z powodu ich nadużywania pojawiać się zaczęły bakterie całkowicie odporne na wszystkie znane lekarstwa. Na razie znajdowane są pojedyncze ich źródła, ale w każdej chwili może pojawić się jakaś nieuleczalna choroba, która zniszczy ludzkość. Bardzo dużo ludzi wpada także w uzależnienie od leków, zaczynają je zażywać na każdą prawdziwą i wymyśloną chorobę. W dużym stopniu do takiego stanu rzeczy przyczyniają się firmy farmaceutyczne, które w pogoni za pieniędzmi wmawiają ludziom, że bez zażycia kolejnej pigułki będzie im się gorzej żyło.
2022/01/12, 07:33