Jakiego rodzaju trening jest w stanie zapewnić najlepszą kondycję i piękną sylwetkę? Czy jest taki sposób? Oczywiście!

Ten trening jest idealny dla kogoś, kto uwielbia aerobik i pracę na siłowni. Łączy on bowiem trening aerobowy i siłowy. Pozwala więc szybko spalić tłuszcz, co wpłynie na lepszą sylwetkę. Stosuje się do niego niezbyt wielkie obciążenia, nie prowadzi więc do jakiegoś dużego rozrostu masy mięśniowej (nie jest to więc najbardziej odpowiednia metoda dla pragnących dość znacznie zwiększyć masę ciała).

Kobieta w trakcie treningu
Trening obwodowy polega na wykonywaniu od ośmiu do piętnastu ćwiczeń w określonej kolejności - polecane informacje o treningu obwodowym. Ich czas trwania powinien wynosić od 30 do 60 sekund. Pomiędzy ćwiczeniami nie powinno być przerw, natomiast jedyny odpoczynek to moment, który zajmie nam zmiana na następne ćwiczenie. Chodzi o to, iż robienie ćwiczeń to jeden obwód, po nim następuje dłuższa przerwa, która powinna trwać między 2-5 minut. Bardzo często przeprowadza się dwa, trzy obwody, ich wykonanie gwarantuje intensywny trening o okresie trwania pomiędzy 30-45 minut. Tego rodzaju trening zapewnia wiele zalet.

Przede wszystkim wzmacnia moc oraz wytrzymałość. To zawsze ważne, jak chcemy regularnie wykonywać ćwiczenia. Także ważny jest wynik tych ćwiczeń, czyli jędrne ciało i lepsza sylwetka. Ważną informacją jest to, że ćwiczenia te może robić praktycznie osoba w każdym wieku, gdyż takie zestawy mogą być przystosowane do wieku ćwiczącego, a co najważniejsze - jego zdrowia oraz kondycji.

Trening na siłowni
Większość sportowców stosuje właśnie ten trening, jest on bardzo dobry dla większości przygotowujących się do różnorodnych zawodów. Ćwiczenia możemy wybrać samemu, mogą być na tyle proste, iż każda osoba jest w stanie czerpać satysfakcję z ich zrobienia. Ćwiczenia się dosyć różnorodne, dzięki czemu trenujący ma większy wybór w kwestii wyboru sprzętu.

Warto wypróbować te ćwiczenia, zwłaszcza, iż naprawdę jest bardzo dużo różnych zestawów, lecz większość z nich nie spełnia pokładanych w nich nadziei. Najzwyczajniej w świecie każdy z nas ma odmienne predyspozycje i wymagania, a każdy z zestawów odznacza się pewną skalą trudności, którą nie każdy jest w stanie zaakceptować. Na szczęście trening obwodowy oferuje skalę trudności dla wszystkich, dla bardziej i mniej wymagających. Warto wypróbować i się przekonać czy jest właściwy dla naszych potrzeb. Może będzie idealnie nam pasował, ale żeby się o tym przekonać musimy spróbować zacząć w ten sposób ćwiczyć.
2019/02/18, 04:22