Menu strony

Stan uzębienia dorosłych Polaków pozostawia dużo do życzenia

Wielu w dojrzałym wieku nie posiada już swoich zębów ale protezy zębowe. Inni co prawda posiadają jeszcze niektóre własne zęby, lecz nie dość , iż nie wszystkie, to dodatkowo aż proszące się o leczenie.
salon kosmetyczny i fryzjer


Nawyku troszczenia się o higienę jamy ustnej tego starszego pokolenia najpewniej już nie nie ma szans nauczyć, ale wskazane jest bezwzględnie zaszczepić to w dzieciach.


Nie rozchodzi się w tym wypadku tylko i wyłącznie o walor estetyczny, ale to jasne o samo zdrowie. Niewyleczone stany zapalne okazują się siedliskiem bakterii niebezpiecznych zarówno dla samego zdrowia , a w wybranych wypadkach i życia, z tej przyczyny nie trzeba lekceważyć jakichkolwiek uszczerbków. Wskazane jest uczyć więc maluchy od początku, jak ważna bywa higiena jamy ustnej i sama ochrona. Prowadźmy maluchy jak najczęściej do stomatologa (zobacz https://stomatologiacichon.pl/protetyka-stomatologiczna/) -parę wizyt kontrolnych z pewnością przełamie lęk przed tym lekarzem. Wybierajmy też takich dentystów, których wyróżnia cierpliwość do dzieci. Gdzie takich szukać? To proste. Jeżeli interesuje Was taki z podejściem do dzieci dentysta (masz więcej pytań?) Łódź będzie miastem do znalezienia takiego. Wielu rodziców przekonało się o tym, iż wizyta u dentysty nie musi być ciężkim przeżyciem dla malucha i co najdziwniejsze, maluchy same pragną tam wracać. To najlepszy dowód odpowiedniego podejścia do tych najmłodszych.


Zaszczepmy w młodym pokoleniu właściwe nawyki.
Na początku cierpliwie uczmy tej czynności,a później niewątpliwie dzieci same nie będą sobie wyobrażały porannej czy wieczornej toalety bez wyszczotkowania zębów. Z tego powodu zatrzymają piękny uśmiech na dłużej niż pokolenie ich rodziców.
2019/12/17, 13:29