Menu strony

Prawdy oraz mity o implantach

Na temat implantów krąży dużo niesprawdzonych sądów: że wywołują zapalne stany jamy ustnej, iż ciało prędko je odrzuca. Zdecydować się więc na tego rodzaju trzecie zęby czy może nie?


Utraciłaś ząbek? Możesz wypełnić lukę w uzębieniu, zakładając most.


plastry


W tym celu jednakże musimy opiłować sąsiedni ząbek. Szkoda go, jeżeli jest zdrowy. W tej sytuacji lepszym podejściem będzie implant. Jest to sztuczny korzeń ząbka w układzie śruby, wykonany z tytanu (metal ten nie wywołuje uczulenia oraz łączy się z kością). Po nawierceniu kości umieszcza się go w żuchwie albo szczęce, następnie mocuje się na nim tzw. łącznik oraz porcelanową koronkę. Cała konstrukcja jest tak samo mocna, jak ząb (zobacz cichoń) naturalny.

Kliknij ten odsyłacz oraz zdobądź cenne info (http://szpitalpodolany.pl/) odnośnie opisywanej tutaj kwestii. Na pewno faktycznie uznasz je za przydatne.

Można więc znowu nadgryzać skórki od chleba czy też orzeszki. Wygląda oraz zachowuje się jak on, lecz nie psuje się, dlatego że porcelanowej koronie nie zagraża próchnica. Jest nie do odróżnienia od naturalnego uzębienia.


kawa


Zabieg wczepienia tytanowego fragmentu implantu zajmuje wyłącznie ok. pół godziny. Ale do momentu zrekonstruowania ząbka upływa wiele czasu. Dopiero po 6 miesiącach, kiedy sztuczny korzeń zrośnie się z żuchwą, osadza się na nim tzw. łącznik, zaś po upływie paręnastu dni pobiera się wycisk i przygotowuje koronkę. Nie znaczy to jednakże, że chodzi się przez ten okres bez zęba. Możemy zastosować tymczasowe uzupełnienie, jakie pełni przede wszystkim rolę estetyczną, bo do momentu wygojenia się kości oraz dziąsła lepiej implantu nie obCiążać przeżuwaniem.


Kolejne tematy

Bardzo wielofunkcyjny przyrząd treningowy

guma do ćwiczeń
Przyszła wiosna, a wraz z jej nastaniem wiele ludzi przypomina sobie o tym, że wypada zadbać o zdrowie i poprawić sylwetkę. Dla osób, które w miejsce siłowni wolą poćwiczyć w zaciszu domowym, sklepy proponują dużo różnych sprzętów i dodatków.


Jeśli idzie o implanty Łomża to miasto w jakim bez problemu znajdziemy należytego specjalistę. Przyjęcie się implantu w ogromnej mierze zależy od pacjentów. Należy dbać o higienę.
2019/01/17, 07:31