W jaki sposób należy usuwać odciski? Dowiedz się, by pozbyć się kłopotu

Wakacyjne spacery są niezrównanie przyjemne, ale niejednokrotnie cierpią na nich nasze stopy. Szczególnie, gdy nosimy nieodpowiednie buty oraz zaczynają robić się na nich odciski.

Stopy na plaży
Jak najlepiej jest wykonać usuwanie nagniotków, by pozbyć się tego niechcianego problemu? Rozpocznijmy od tego, co to jest odcisk. Jest to rogowaty, martwy naskórek, jaki powstaje w wyniku przewlekłego nacisku albo obcierania się o brzegi obuwia. Jest parę typów odcisków, zależnie od tego, w jakich miejscach się tworzą, np. na spodniej części stopy powstają modzele. Jeżeli odczuwasz pieczenie, a następnie kłujący ból, z pewnością jest to odcisk, zatem powinieneś podjąć należyte działania, by jak najszybciej się go pozbyć. W jaki sposób trzeba to zrobić? Zacznijmy od domowych sposobów. W przypadku wielu osób rolę zdaje czosnek.

Wypielęgnowane stopy
Na początek musimy namoczyć stopy i starannie je wysuszyć, a potem posiekać czosnek na cienkie plasterki i obłożyć nimi odcisk, jaki w dalszej kolejności zaklejamy szczelnie plastrem. Taki opatrunek trzeba przygotowywać 2 razy dziennie i krótkim czasie przyniesie spodziewane efekty. Zamiast czosnku można wykorzystać liść aloesu, kawałek podgotowanej cebuli bądź szarego mydła. Dobrze jest samodzielnie sprawdzić, jaka metoda będzie dla nas odpowiednia i posłużyć się nią w razie, gdybyśmy ponownie mieli odciski. Jeżeli domowe zabiegi nie będą pomocne, niezbędny będzie preparat na odciski z apteki, na przykład specjalny płyn, jakim smarujemy zmiany, aż będziemy mogli usunąć odcisk () . Trzeba uważać, by nie stosować płynu gdy mamy zmiany zapalne skóry bądź się skaleczyliśmy. Poza płynami dostępne są również plastry oraz maści, które regularnie wykorzystywane powinny w końcu rozwiązać nasz problem. Czasem jednak konieczna może okazać się wizyta u lekarza, jaki podczas zabiegu usunie bolesną zmianę, a my znowu będziemy mogli cieszyć się normalnym funkcjonowaniem.

Teraz już wiesz, w jaki sposób pozbyć się odcisków. Nie odwlekaj właściwych działań, w przeciwnym wypadku odcisk będzie ci coraz bardziej przeszkadzać, i w końcu nie będziesz mógł poruszać się bez bólu. Zainwestuj też w dobre, komfortowe buty, by następnym razem nie doprowadzić do niniejszej sytuacji. W przypadku pań natomiast najistotniejsze jest zmieniać buty na niższe oraz wygodniejsze, by nie chodzić całych dni w szpilkach.
2019/10/22, 22:59