Menu strony

Wyjazdy wędkarskie do Skandynawii - wymarzony urlop

Popularne powieści kryminalne to tylko jeden z wielu mocnych stron nadbałtyckiego skandynawskiego sąsiada. Szwecja polskim rybakom dała się poznać jako rewelacyjne miejsce na...
wyprawy wędkarskie (w ofercie na ). Obfite łowiska czekają w morzu, rzekach i jeziorach. Nielegalne łowiectwo tam zupełnie nie istnieje, a okolice wędkarskie nie są zaśmiecane.

Warto wiedzieć, że cztery najrozleglejsze jeziora krainy – Hjälmaren, Vättern, Storsjön i Vänern nie są objęte nakazem posiadania licencji. Turystyka wędkarska to jest zajęcie! A na jakie ryby możemy liczyć w tym edenie dla wędkarzy?

W szwedzkich wodach dominuje szczupak. Jest go o wiele więcej, niż w Polsce, a na dodatek częściej dają się złapać pokaźne osobniki. Oczy wam wyjdą na wierzch, gdy na haczyku ujrzycie ponad 10 kilogramową rybę! Okres na szczupaka ciągnie się przez cały rok, bo w miesiącach zimowych można go łowić spod lodu. Inne niż szczupak ryby bogato tu występujące to sandacz, troć, łosoś, pstrąg i okoń.

Jeżeli zaintrygowały Cię treści owego artykułu, to do sprawdzenia (http://www.naturalhotel.pl/wesela) jest również następna strona, gdzie wyszukasz sporo detali na ten temat.

Zwłaszcza ten ostatni w Szwecji osiąga spore wymiary. To, co w nad Wisłą nierzadko jest rekordem, w szwedzkiej krainie może okazać się przeciętnym wynikiem.

Kolejne tematy

Niemało ludzi zastanawia się czemu wycieczki do Tanzanii stały się tak wyjątkowo popularne

podróż
Jeżdżenie jest jedną z najwspanialszych kwestii, jakie mogą czekać każdego człowieka w jego egzystowaniu. Dopuszczają nie tylko chociaż na chwile przekształcić otoczenie i poczuć się naprawdę niesamowicie dobrze patrząc na nową okolicę, ale także pozwalają zrozumieć dużo ludzi, które w następnej kolejności mogą być naszymi przyjaciółmi a także przede wszystkim daje niespotykane wspomnienia, których nikt nam nie odejmie.


Najlepsze łowiska w Szwecji to jeziora Yxern (południe), Nedre Dalälven, Vänern, Vättern, rzeki Torneälven, Kaitumälven i Byskeälven i Zatoka Hanö. To w te miejsca organizowane są zazwyczaj wyjazdy wędkarskie. Mówię tu o opłacanych wyprawach na ryby z zewem przygody, tworzonych przez niektóre biura podróży. Takie oferty da się znaleźć w sporej liczbie w Internecie. W koszcie turnusu dostajemy zwykle licencje na połów, podróż promem lub samolotem, instruktora lub pomoc rezydenta na miejscu i dokładne mapy szwedzkich stron.

Polecamy własnoręcznie poszperać w sieci, by wyszukać dobre warunki i koszty takich przedsięwzięć.

Nierzadko o sprawach, które nam się podobają dowiedzieliśmy się na bazie oceny. Może w taki sposób będzie w tej sytuacji, gdyż zapraszam do lektury (http://www.osmiornica.eu/pierwsza-lekcja-nurkowania/) zbliżonego tekstu.

Możę się okazać, że nasza kolejna wycieczka na ryby stanie się połowem życia!
2021/03/03, 07:26