Menu strony

Czapka dla oseska - którą wybrać?

Poprzez główkę noworodek traci nawet 30 proc. ciepła! Za oknem temperatura robi się coraz chłodniejsza, stąd niesłychanie ważne jest, by głowę dzidzi bardzo dobrze ochraniać.


Jaką czapeczkę wybrać, ażeby spełniała swe zadanie? Właściwa ochrona główki maluszka jest niezbędna, jeśli pragniemy zapobiec nadmiernemu wyziębieniu się brzdąca i jego ewentualnej choroby. Którą jednak czapeczkę wybrać?


Kolejne tematy

Gabinety dentystyczne w Łodzi - doświadczone nastawienie do wymagań pacjenta.

piaskowanie zębów łódź
Problemy zdrowotne z którymi walczy spora ilość osób nieraz są powierzchowne i potrzebują podstawowej kuracji. Bywa jednak, że następują schorzenia, które wymagają fachowej pomocy specjalisty i wymagają długotrwałego uzdrawiania.


podręczniki


czapki broel


Jeszcze nie tak dawno temu pokutowało przekonanie, że dziecku powinno się wkładać czapeczkę, nawet kiedy jest ono w domku. Dzisiaj wiemy już, że takie postępowanie może przyczynić się do przegrzania brzdąca, co natomiast może mieć dla niego jeszcze w wyższym stopniu negatywne konsekwencje niż samo zmarznięcie. Jeśli już, to czapkę trzeba zakładać dziecku na chwilę po ablucji. Musi ona z pewnością być delikatna, najlepiej z miękkiego i przewiewnego materiału na przykład z bawełny.

Czy masz ochotę może dostać link do strony kocyk otulacz, gdzie oczekują na Ciebie kolejne posty? Mamy nadzieję, że spodoba Ci się ten serwis.

Nie powinna natomiast być zbyt ciasna. Gdy taka będzie, poznasz to po odciśnięciu na główce smyka. Kiedy zauważysz je, powinnaś szybko wymienić czapkę.


Którą czapkę wybrać na zewnątrz? Rzecz jasna to wszystko zależy od pogody. Wytyczna jest prosta: im zimniej, tym czapka winna być w wyższym stopniu zabudowana. Cieplutka, jednak uszyta ze "zdrowego" surowca. Najodpowiedniejsze będą czapki Broel uszyte z bawełny. Gdy wilgotność powietrza jest trochę wyższa, należałoby potomkowi założyć czapeczkę z dodatkową, nieprzemakalną tkaniną - więcej o czapkach broel.


Zdarza się, że dzieci (delikatnie mówiąc) nie przepadają za zawiązywaniem czapeczki pod szyją.


Łkają lub grymaszą, kiedy tylko czapkę zawiążemy. Rozwiązaniem na pewno będzie zakup czapki z w wyższym stopniu zabudowanymi okolicami uszu, jakie odpowiednio je osłaniają, bez konieczności ponadplanowego niekomfortowego zawiązywania.
2022/01/09, 07:35