Jednym z widocznych znaków alarmowych dla każdej kobiety, są niewłaściwe krwawienia z dróg rodnych. Jeżeli masz bardzo obfite, nieregularne miesiączki lub zdarzają u Ciebie krwawienia międzymiesiączkowe, warto spytać swego lekarza ginekologii o histeroskopię.
Histeroskopia – co to takiego?
Histeroskopia to
badanie ginekologiczne macicy, a dokładnie
endometrium, czyli błony śluzowej wyściełającej wskazany organ .
Czynność pozwala na odkrycie ewentualnych zmian chorobowych: polipów, mięśniaków, zrostów oraz guzów nowotworowych. Dobry lekarz powinien przeprowadzić histeroskopię, gdy występuje przypuszczenie, że badanie USG nie wystarczy do wystawienia należnej oceny stanu zdrowia.
Najczęstszą przyczyną badania jest: podejrzenie wad w budowie macicy, kłopot z zajściem w ciążę lub z jej donoszeniem, nietypowe krwawienia, opcja wystąpienia zrostów wewnątrzmacicznych.
W przypadku podejrzenia jakiejkolwiek choroby czy kłopotu ze zdrowiem, choćby z pozoru błahego, wskazane jest udanie się na wizytę kontrolną. Wtedy
lekarz specjalista taki jak internista przeprowadzi rozmowę, dzięki której zdecyduje o dalszych badaniach. Choroby wewnętrzne są niesamowicie trudne do wykrycia, z tego też powodu należy podjąć wszelkie kroki, aby szybko określić problem. Interniści w całym kraju stale starają się zwiększać swoją wiedzę w tej dziedzinie.
Jak lekarz przeprowadza badanie?
Histeroskopia polega na wprowadzeniu do macicy nowoczesnego narzędzia zwanego histeroskopem. Urządzenie podłączone jest do monitora, dzięki czemu lekarz -
źródło artykułu - jest w stanie skutecznie odczytać obraz z kamery i ocenić jamę macicy. W zależności od stanu
pacjentki proponuje się histeroskopię: diagnostyczną, zabiegową oraz operacyjną. Badanie diagnostyczne jest najmniej inwazyjne i może odbyć się bez uprzedniego znieczulania i badań laboratoryjnych.
Histeroskopia zabiegowa, jak sam nazwa mówi, jest związana z przeprowadzaniem zabiegu, który odbywa się przy użyciu właściwych mikronarzędzi. Histeroskopia zabiegowa daje szansę na pobranie materiału do badania histopatologicznego, usunięcie małych mięśniaków czy polipów.
Wszystkie prezentowane tutaj informacje po przejściu do serwisu (
https://zdrowe-jelita.com/kategoria-produktu/badania-genetyczne/) są niezwykle interesujące, zatem nie wahaj się dłużej, tylko znajdź większą ilość wiadomości, które Cię ciekawią.