Menu strony

Zatroszcz się o siebie i uratuj swe zdrowie – umów się na spotkanie do lekarza ginekologii i spytaj o histeroskopię

Jednym z widocznych znaków alarmowych dla każdej kobiety, są niewłaściwe krwawienia z dróg rodnych. Jeżeli masz bardzo obfite, nieregularne miesiączki lub zdarzają u Ciebie krwawienia międzymiesiączkowe, warto spytać swego lekarza ginekologii o histeroskopię.
kobiece choroby
Histeroskopia – co to takiego? Histeroskopia to badanie ginekologiczne macicy, a dokładnie endometrium, czyli błony śluzowej wyściełającej wskazany organ . Czynność pozwala na odkrycie ewentualnych zmian chorobowych: polipów, mięśniaków, zrostów oraz guzów nowotworowych. Dobry lekarz powinien przeprowadzić histeroskopię, gdy występuje przypuszczenie, że badanie USG nie wystarczy do wystawienia należnej oceny stanu zdrowia. Najczęstszą przyczyną badania jest: podejrzenie wad w budowie macicy, kłopot z zajściem w ciążę lub z jej donoszeniem, nietypowe krwawienia, opcja wystąpienia zrostów wewnątrzmacicznych.

Kolejne tematy

Opcje rozpoczęcia leczenia – internista

leki
W przypadku podejrzenia jakiejkolwiek choroby czy kłopotu ze zdrowiem, choćby z pozoru błahego, wskazane jest udanie się na wizytę kontrolną. Wtedy lekarz specjalista taki jak internista przeprowadzi rozmowę, dzięki której zdecyduje o dalszych badaniach. Choroby wewnętrzne są niesamowicie trudne do wykrycia, z tego też powodu należy podjąć wszelkie kroki, aby szybko określić problem. Interniści w całym kraju stale starają się zwiększać swoją wiedzę w tej dziedzinie.


Jak lekarz przeprowadza badanie? Histeroskopia polega na wprowadzeniu do macicy nowoczesnego narzędzia zwanego histeroskopem. Urządzenie podłączone jest do monitora, dzięki czemu lekarz - źródło artykułu - jest w stanie skutecznie odczytać obraz z kamery i ocenić jamę macicy. W zależności od stanu pacjentki proponuje się histeroskopię: diagnostyczną, zabiegową oraz operacyjną. Badanie diagnostyczne jest najmniej inwazyjne i może odbyć się bez uprzedniego znieczulania i badań laboratoryjnych. Histeroskopia zabiegowa, jak sam nazwa mówi, jest związana z przeprowadzaniem zabiegu, który odbywa się przy użyciu właściwych mikronarzędzi. Histeroskopia zabiegowa daje szansę na pobranie materiału do badania histopatologicznego, usunięcie małych mięśniaków czy polipów.

Wszystkie prezentowane tutaj informacje po przejściu do serwisu (https://zdrowe-jelita.com/kategoria-produktu/badania-genetyczne/) są niezwykle interesujące, zatem nie wahaj się dłużej, tylko znajdź większą ilość wiadomości, które Cię ciekawią.


kobieta
Histeroskopia operacyjna jest zalecana, kiedy musimy zlikwidować większe zmiany patologiczne, na przykład liczne mięśniaki albo polipy endometrialne.
Zabieg przeprowadza się w znieczuleniu i po przeprowadzeniu wcześniejszych badań laboratoryjnych.

Gdzie można wykonać histeroskopię?
Zabieg możemy przeprowadzić w swoim mieście. Jeżeli nie mamy zaufanego ginekologa, wystarczy, że wspomożemy się Internetem, wpisując przykładowo „ginekolog Bielsko-Biała” (zobacz na stronie) i udamy się na wizytę do lekarza, który najbardziej nam odpowiada. Pamiętajmy, jeśli występują u nas niepokojące objawy, niezwłocznie zarejestrujmy się do ginekologa.
2021/08/04, 09:07