W jaki sposób franczyza może wpływać na obecny rynek farmaceutyczny w Polsce.

Nie ma w zasadzie dzielnicy, na jakiej by nie było co najmniej kilku aptek, a niekiedy jest ich dużo więcej. Czy tak duża ilość ich jest potrzebna, to inna rzecz, niemniej jeśli w takiej ilości działają, to z pewnością im się to będzie opłacać. I faktycznie, otworzenie apteki cały czas będzie bardzo interesującym pomysłem na prowadzenie biznesu, zwłaszcza jeśli wejdzie się do jakiejś sieci franczyzowej.

załóż własną aptekę!
Lecz nie będzie to wcale interes prosty do zarządzania, zarówno od strony formalnej, jak i od biznesowej, bo konkurencja na nim jest bardzo duża. Same apteki muszą wypełnić szereg formalności które się wiążą z prawem medycznym, sprzedaż medykamentów i leków potrzebuje przecież odpowiednich zezwoleń, więc będzie tu miejsca na jakieś błędy i niedociągnięcia. Natomiast jeśli chodzi o konkurencję, to samotna, pojedyncza apteka ma znacznie mniejsze możliwości osiągnięcia sukcesu, niż apteka która działa w którejś ze zorganizowanych sieci, więc całkowicie normalne jest że franczyza apteki staje się coraz popularniejszym pomysłem. Sprawdź ofertę na

franczyza
W dzisiejszych czasach w naszym kraju funkcjonuje kilka franczyzowych sieci skupiających dużą część istniejących aptek. Do franczyzy mogą przystępować działające już, nigdzie nie zrzeszone apteki, ale także apteki nowe, które dopiero planują ruszyć z działaniem. Franczyza ma sporo plusów dla aptek (www) w niej zrzeszonych, najważniejsze z nich to możliwość znacznie niższych wydatków na zaopatrzenie, a także działanie pod szyldem cenionej marki, która ma duże możliwości na reklamę i promocję. Placówki przystępujące do franczyzy muszą dostosować swój wygląd do oczekiwań grupy, muszą również opłacać pewne opłaty, ale w zamian mogą korzystać ze wszystkiego, co franczyza proponuje. Dla niezrzeszonych aptek bardzo dobrym rozwiązaniem mogą być wspólne zakupy, są one coraz popularniejsze w środowisku aptekarskim. Dobrze działająca grupa zakupowa aptek (czytaj więcej) może wynegocjować u dostawców bardzo przystępne ceny, więc tego typu inicjatywy cieszą się coraz większym zainteresowaniem wśród kierujących takimi placówkami.
2022/02/05, 07:35