Menu strony

Zawód z przyszłością – psycholog. W jakich miejscach poszukiwać zatrudnienia ?

Bardzo często można usłyszeć o tym, że magistranci studiów humanistycznych nie znajdą zatrudnienia w instytucjach, w których chcieliby pracować lub w miejscach, jakie zgodne są z profilem wykształcenia. Mimo wszystko zarówno psychologowie, jak i osoby po socjologii, kulturoznawstwie albo historii sztuki, odnajdują się jakoś na rynku pracy.

terapia
Jednak dość spora ilość absolwentów tych kierunków myśli o rozpoczęciu własnej działalności i jest na siłach, aby tuż po studiach ją rozpocząć. Jednym z takich kierunków jest psychologia.

Sporo osób, zanim rozpocznie własną działalność, chce przekonać się, czy naprawdę ma zacięcie do wykonywania tego trudnego zawodu i odbywa praktykę w gabinecie specjalisty, by poznać plusy i minusy tego rodzaju pracy - Bellamente. Podczas studiów praktyki też są obowiązkowe, lecz część ”pacjentów” nie wyraża zgody na obecność studenta podczas spotkania z psychologiem. Ponadto w toku studiów stale zdobywamy wiedzę i wydaje się, że dopiero po nich mamy teoretyczne podstawy, by pomagać innym, a dopiero później przychodzi pora na zdobywanie praktyki. Po studiach coach rodzicielski może także dostać pracę w instytucji szkoleniowej i koordynować szkolenia z umiejętności miękkich, przykładowo z negocjacji w biznesie, asertywności, elementów przedsiębiorczości lub radzenia sobie w sytuacjach stresowych.

psychologia
Jeżeli nie czujemy się na siłach jeżeli chodzi o organizację nauczanie innych, nie mamy chęci otwierania własnego gabinetu, możemy starać się o pracę jako szkolny psycholog. Szkoła gwarantuje gabinet, a do naszych obowiązków poza pouczającymi rozmowami z uczniami sprawiającymi problemy lub potrzebującymi pomocy będą należały między innymi pogadanki profilaktyczne o uzależnieniach. Również korporacje często zatrudniają psychologów do szkolenia personelu, więc i tam jest co robić. Wiele działań związanych z integracją pracowników lub ogólnym wdrożeniem personelu wykonuje właśnie psycholog, gdzie siedzibę ma wiele firm pracujących w systemie korporacyjnym.

Zainteresowały Cię notki opisane w naszym wątku? Jeżeli tak, to czytaj także gabinet psychologiczny warszawa podobne informacje, dotyczące tego tematu. Zapraszamy do nowej strony.

Jeżeli i to nam nie pasuje, możemy otworzyć przewód doktorski, pozostać na wydziale jako pracownik akademicki i zdobywać kolejne tytuły naukowe.

Jeśli poszukujesz sprawdzonego psychologa, który będzie Cię wspierać podczas psychoterapii musisz udać się do specjalisty dla którego zdrowie pacjenta jest najważniejsze. Warto odwiedzić i dowiedzieć się więcej o całym procesie psychoterapii na tej stronie. Dla niektórych psychoterapia jest czymś niewiadomym, dlatego przed wyrobieniem sobie opinii o niej, należy bardziej zgłębić temat.
2019/03/18, 11:52