Menu strony

Pomoc przedmedyczna – najważniejszy obowiązek

Wyobraź sobie taką historię. Podróżujesz autem. Twoim oczom odsłania się wypadek samochodowy. We wnętrzu pojazdów są uwięzione ofiary. Któraś z nich może wymagać pierwszej pomocy. Pojedziesz dalej, czy uratujesz komuś życie? Musisz pomóc, to Twój obowiązek! Jednak pomoc przedmedyczna to działanie, do którego specjalistyczne narzędzia nie są potrzebne.
Apteczka samochodowa
Wystarczy apteczka samochodowa z oferty czarmed. W związku z tym nie pomijaj obowiązku trzymania apteczki samochodowej w aucie.

Fantomy – ćwicz i ratuj

Kolejne tematy

Wszystko o czym chcesz poczytać na temat przewozu ludzi

Planując wycieczkę, można pominąć biura podróży i samemu zorganizować wypad dla pewnej liczby ludzi. Stanowi to atrakcyjne rozwiązanie, szczególnie jeśli wysoko oceniamy swobodę poruszania się i nie lubimy być rządzeni przez z góry ustalone programy wyjazdów. Oprócz tego możemy zabrać w tej sytuacji ze sobą jedynie znajomych, nie wystawiając się na sąsiedztwo obcych osób. Czym kierować się, wybierając firmę przewozową?.


Zapewne każdy uczył się niegdyś zasad udzielania pierwszej pomocy. W szkole, lub na kursie prawa jazdy. Wiedzę tę przyswoiliśmy w większym, lub mniejszym stopniu. Uważając, iż zapewne wcale nam się nie przyda. Jednak nie ma co na to liczyć. Należałoby przyłożyć się do lekcji sztucznego oddychania. Tworzone są w tym celu specjalne specjalistyczne fantomy. Jeżeli przyswoimy umiejętność resuscytacji, pomoc przedmedyczna będzie dla nas standardową czynnością. I bez wahania zdecydujemy się na ratowanie czyjegoś zdrowia.

Apteczka zakładowa, na wypadek wypadku

Do przypadków, kiedy musimy ratować czyjeś życie ( www.przychodniazycie.pl/ ) dochodzi nie tylko na drodze. W pierwszym trymestrze 2012 roku miało miejsce więcej niż 20 tysięcy wypadków w zakładzie pracy.

Czy fascynuje Cię ta problematyka? Jeśli tak to, przejrzyj serwis (https://shapeofu.pl/), a odnajdziesz w tamtym miejscu wiele bezkonkurencyjnych informacji, które pochłoną Cię zupełnie.

W ich konsekwencji 86 osób zmarło. Prawdopodobnie mogliby żyć, jeżeli pomoc przedmedyczna została zastosowana w porę. Niezmiernie ważne jest, żeby w każdym zakładzie pracy była apteczka zakładowa. Właśnie jej obecność często rozstrzyga o życiu poszkodowanych pracowników.

Złota godzina – życie cenniejsze od złota

Złota godzina jest przełomowym okresem, który minął od momentu zastosowania decydującej a także należytej pomocy. Jeżeli nie zaczniesz działać błyskawicznie, po przybyciu ratowników medycznych, którzy wezmą ze sobą aparaty do masażu a także reduktory tlenowe, może okazać się, iż jest już za późno. To oczywiste, iż nie każdy zdobędzie się na reanimację poszkodowanego w wypadku, ale im więcej takich ludzi, tym więcej uratowanych istnień.
Zaczerpnięte z: CZARMED Kursy Pierwszej Pomocy
Dodał: A.Z.
2021/11/06, 07:01