Menu strony

W czym stomatolog mógłby pomóc pacjentowi i dlaczego warto do niego chodzić?

Żadna osoba nie lubi, kiedy boli go ząb. Jest to najsilniejszy ból, jaki mógłby dotknąć osobę ludzką. Nocny ból, nasilający się po położeniu to symbol, że miazga zębowa przechodzi zapalenie. Wtedy powinniśmy pójść do stomatologa.


W takiej sytuacji należy jak najprędzej wziąć przeciwbólową kapsułkę i zgłosić się do dentysty.


okulary


Praca, biznesmen


On po uprzednim znieczuleniu roztworzy ząb oraz usunie schorowaną miazgę. Następnie nadchodzi kolej na kanałowe leczenie zęba. Jeżeli ząb jest martwy albo źle zaleczony, wówczas pojawia się obrzęk. Korzenie nie usunięte także mogłyby powodować opuchnięcie. Trzeba wtedy także zażyć przeciwbólową tabletkę oraz zrobić sobie zimny okład. Ograniczy on powiększanie się opuchlizny. Wtedy również pacjent musi prędko dostać się do stomatologa. Usuwa on przyczyny obrzęku tzn. roztwiera ząb i oczyszcza korzeniowe kanały. Gdy źródłem obrzęku jest wyrzynająca się ósemka, wówczas wystarczy zazwyczaj przepłukanie dziąsłowej kieszonki oraz założenie pod dziąsło leku. Niezbędny może być w takiej sytuacji antybiotyk.


Kolejne tematy

Mikroelementy mogą poprawić nasze zdrowie, jednak tylko wtedy, jeśli zażywamy je według wskazań specjalisty

torba
Jeśli często ćwiczymy lub cierpimy na niewielkie problemy ze zdrowiem, to świetnym rozwiązaniem może być rozpoczęcie suplementacji.


Gdy wypadnie plomba, ząb (www.atomrtg.pl/) wystawiony jest na atak bakterii. Po pewnym czasie dojść mogłoby do zakażenia miazgi zębowej oraz trzeba będzie zacząć leczenie kanałowe. Do tego ostre krawędzie zęba kaleczą język. Należy w takiej sytuacji niezwłocznie udać się do stomatologa. Po jakimś urazie ząb może wypaść razem z korzeniem. Wówczas trzeba jak najprędzej pójść do dentysty. Do tego czasu trzeba ząb trzymać pod językiem oraz należy zwracać uwagę, żeby go nie połknąć.


Po oczyszczeniu zęba lekarz włoży go do dołka po zębie i przylepi go specjalną taśmą do pobliskich zębów. Bardziej znaczące szanse na wgojenie zęba ma osoba młoda oraz jeżeli ząb nie przebywał zbytnio długi czas poza zębodołem. Czas jest tu niezwykle istotny i to on decyduje o sukcesie zabiegu wgojenia zęba.
2019/09/03, 08:11