Menu strony

Jak można oswajać dzieci z gabinetem stomatologicznym oraz jakie zabiegi się tam wykonuje?

Jeżeli u dzieci pojawiają się problemy z zębami, musimy jak najszybciej pójść do fachowca, którym jest dentysta dla dzieci. Bardzo ważne jest to, żeby podczas wstępnej wizyty najpierw pokazać potomstwu lekarza oraz przeprowadzić z nim zapoznawczą rozmowę.


W ten sposób można oswoić dziecko z nowym dla niego otoczeniem.


Kolejne tematy

Piękny uśmiech sposobem na sukces

dentysta
Wszyscy dobrze wiemy, że w obecnych szalonych czasach odpowiedni wygląd ma wyjątkowo duże znaczenie. Wspaniała aparycja jest wymagana w różnych zawodach, stąd też powinniśmy nieustannie dbać o naszą cielesność. Dlatego wielu rodaków pragnie przestawić się na zdrowszy styl życia. Uczymy się odstawiać paskudne używki, jak na przykład kawa, papierosy, czy alkohol.


Doktorzy, którzy pracują w takich gabinetach skończyli kierunek o nazwie pedodoncja i są przygotowani do pracy z najmłodszymi pacjentami. W granicach swoich obowiązków tacy lekarze wykonują standardowe zabiegi z zakresu chirurgii i stomatologii zachowawczej. Do najważniejszych z nich należą lakowanie bruzd, które stosuje się w wypadku stałych zębów przedtrzonowych oraz trzonowych. Zabieg ten jest stosowany w wypadku dzieci, które w wieku 6-7 lat mają pierwsze trzonowce stałe czy też w wieku 11-13 lat kolejne trzonowce. Co istotne, tego typu zabieg jest nieinwazyjny oraz polega na wypełnieniu bruzd w zębie za pomocą płynnych żywic. Po ukończeniu leczenia warto jest podarować dziecku nie tylko lizak albo jakiś inny smakołyk, lecz także np. dyplom dla najdzielniejszego dziecka. Chodzi o to, żeby wzbudzić u dziecka jak najbardziej przyjemne skojarzenia, a w tym celu należy unikać wyrazu "ból".


Dziecko


urlop


W zakres działań, które mógłby przeprowadzać taki dentysta stomatolog ursynów warszawa dla dzieci są również takie czynności jak lakierowanie uzębienia, czyli zabezpieczanie ich płaszczyzn przy pomocy środków, które posiadają wysokie stężenie chloru. Jego zadaniem jest mineralizacja szkliwa i spowalnianie procesów wywołujących próchnicę.


W czasie lakierowania zębów tworzona jest na nich dodatkowa powłoka ochronna. Na zębach mlecznych wykonywana jest także impregnacja, której zamiarem jest nasycenie zniszczonego próchnicą zęba preparatami bakteriobójczymi.
2021/07/23, 08:29