Menu strony

Malowanki stymulują wyobraźnię

To malowanki sprawiają, że najmłodsi lepiej się uczą, łatwiej i szybciej przyswajają materiał szkolny, wykazują się większą mądrością, są bardziej kreatywne w rozwiązywaniu zadań i problemów, mają większe zaufanie do swoich kompetencji.

Dzieci, chłopcy i dziewczynki
dziecko zawsze tworzy w malowankach to, co wie i tyle, ile zna o świecie. Z tego względu jego twory są bogatym źródłem wiedzy o tym, w jaki sposób myśli i dowodem tego co przeżywa. Są szybą, przez które my dojrzali możemy spojrzeć do jego świata i przekonać się czym są jego malowanki dla dzieci, które zrobiło. Jest to doskonałe narzędzie potrafiące pobudzać myślenie, gdyż po pierwsze akurat wpisują się w potrzeby myślenia konkretno – wyobrażeniowego, a po drugie angażują dziecko uczuciowo. maluch wczuwa się w swoją twór. malunki mogą stać się więc motorem progresu. Warto dodać, że „rozwój zdolności rysunkowych określa się jako wskaźnik dojrzałości umysłowej malucha” (R. Fisher). Kształtowanie się umiejętności poznawczych dziecka to długi proces, na który my dorośli nie mamy bezpośredniego wpływu – nie można przecież nikomu wlać do głowy gotowych recept. Możemy jednak wpływać pośrednio, organizując najmłodszym pasjonujące doświadczenia, oferując edukujące zabawy i twórcze zadania.

Jeżeli po przeczytaniu takiego tekstu chcesz jeszcze dokładniej przeanalizować ten temat, zalecamy tę ofertę (http://www.pischool.pl/hiszpanski/), gdyż ona jest tak samo ekscytująca!

Malowanki mogą stać się inspiracją i źródłem takich zadań. Czasami twoje najmłodszy ma chęć pomalować, lecz nie ma na czym lub brak mu weny. by uprościć mu zabawę pędzlem i farbami możesz sięgnąć po malowanki, które dadzą dużoinspiracji i entuzjazmu. Na poziom graficzny prac spory wpływ ma ogólna ruchowa sprawność ramion. Zabawy angażujące ręce i ręce mogą pomóc tę sprawność poprawić i jeszcze lepiej się bawić. Zaproponujmy maluchowi „siłowanie na rękę”, zabawę „idzie kominiarz po drabinie”, strzepywanie ręki z wody, uderzanie palcem o palec w ułożeniu rąk jak do modlitwy, robienie okręgów palcami itp. Wszystkie te czynności sprawią, że malowanie (artystyczne malowanie ścian) i rysowanie będzie udawało się maluchowi jeszcze lepiej.


Kolejne tematy

Najmłodszy w sieci

Kredki, przybory szkolne
Internet zrewolucjonizował współczesny świat. Mówi się, że jeżeli kogoś nie ma w Internecie, to nie ma go wcale. internet zmienił oblicze komunikacji i sposób gospodarowania wolnym czasem. Nie odsuwa nikogo z powodu płci, ani ze względu na wiek. Korzystają z niego zarówno mali, jak i dorośli. Oto, co Internet ma do zaoferowania naszym milusińskim. Kolorowanki do wydrukowania to najbardziej znana forma spędzania czasu w Internecie.
Zaczerpnięte z: Animade
Dodał: G.S.
2019/03/18, 10:19