Klocki dla maluchów

Każdy wie, że jeśli chodzi o telewizję czy laptopa to w życiu każdego człowieka i tego starszego jak i małego jest jej czasem, aż za dużo. Tak, więc dążymy do tego, żeby bawić się inaczej niż grając w gry czy oglądając filmy. Najfajniejszą formą uczenia się dla malucha jest zabawa.

Stąd też wielu rodziców wybiera gry planszowe, albo klocki, żeby dziecko dobrze rozwijało swoją wyobraźnię. Od kilku pokoleń klocki lego są wybierane jako wzorzec fajnej zabawki. Jak wiemy może ona być kupowana dzieciom od szóstego roku życia.

Dziewczynka bawiąca się klockami
Klocki

Małe dzieci nie zawsze do końca odnaleźć się w sposobie układania bywa, że dość skomplikowanych konstrukcji. Najważniejsze jest jednak to, że nie ma górnej granicy wieku. Z lego pasji się nie wyrasta. Zwłaszcza, że stale pojawiają się kolejne zestawy takie jak klocki lego duplo. Akurat te serie klocków są wyprodukowane z myślą o małych użytkownikach. Klocki są troszkę większe i rzeczy do ułożenia są prostsze.

Już samo opakowanie powinno przekonać maluchy do tego, by zaczęły układać klocki. Dobrze wiadomo, że dziecięca wyobraźnia nie ma granic, więc zamiast miasteczka dzieci mogą zbudować tron dla królewny lub jeden duży stół z różnymi dodatkami. I o to dokładnie chodzi w klockach lego, żeby dzieci mogły puścić wodze fantazji i zbudować coś całkiem odmiennego od tego, co jest na etykiecie. Najważniejsza jest dobra zabawa i chwila oddechu dla mamy i taty.

Ptak zbudowany z klocków
Klocki duplo

Jeżeli chcemy żeby nasze dzieci naprawdę wciągnęła zabawa dobrze pomyśleć o klockach lego. Pośród wielu zestawów znajdziemy te, które najprawdopodobniej zaintrygują nasze dzieci. Marka lego zadbała by wybór klocków był rzeczywiście zróżnicowany. Dlatego można dobrać taki komplet, który rzeczywiście będzie odpowiadał zainteresowaniom naszego dziecka.

Pamiętajmy, że dobry prezent sprawi, że dziecko będzie zafascynowane i nie zostawi go szybko na rzecz komputera czy siedzenia przed telewizorem. Klocki lego pozwalają dzieciom genialną zabawę, a seria klocki lego duplo sprawi, że od najmłodszych lat dzieci będą chętne do tego typu zabawy. Z wiekiem można kupować dzieciakom trudniejsze zestawy, nad których budowaniem będą trzeba trochę się natrudzić. Nowe serie zawsze zaskakują. Jednak mimo upływu lat i sporej ilości innych firm klocki lego jeszcze przez spory czas nie znajdzie sobie równych.
2019/03/05, 01:29