Jak można wprowadzić spokój do swojego życia – metody niekonwencjonalne

Obecnie każdemu z nas dotrzymuje towarzystwa stres oraz pośpiech, a to źle działa na zdrowie, jak też stan psychiki. Warto czasami sięgać po wielu nieznane, dość oryginalne sposoby zrelaksowania się i znalezienia harmonii.

terapia dźwiękiem
masaż dotyk motyla
Zdobywającą popularność metodą jest tak zwany Masaż Dotyk Motyla. Pozwala uwolnić tkwiące w pamięci trudne doświadczenia. Tego rodzaju masażu nauczała na całym globie doktor Eva Reich. Mówi się, że im masaż jest subtelniejszy, tym skuteczniej działa. Jest niezwykle prosty do nauczenia, można wykonywać go raz raz na dzień lub raz na tydzień. Masaż Dotyk Motyla jest nieszkodliwy, bardzo delikatny – zupełnie jak dotknięcie skrzydłem motyla. Pomaga uzdrowić ludzi cierpiących z powodu traumatycznych przeżyć, przykładowo przemocy. Masaż pomoże takim osobom czuć się spokojnie podczas dotyku - skocz ->

Natomiast terapia dźwiękiem pozwala przywrócić umysłowi oraz ciału harmonię. Takie terapie wykorzystuje się przeważnie w trakcie spotkań z osobami autystycznymi, osobami po wylewach albo udarach mózgu. Nierzadko po terapii osoby nie mają potrzeby sięgania po leki nasenne lub uspokajające. Tak naprawdę terapia dźwiękiem pomaga się wyciszyć, zrelaksować i zregenerować siły. Ludzie nawet po poważnej chorobie zaczynają mieć nową chęć do życia oraz siłę do działań - więcej o terapii dźwiękiem.

Mnóstwo osób śmieje się z podobnych niekonwencjonalnych sposobów. Mogą być jednakże bardzo skuteczne. Oczywiście nie można rezygnować z preparatów zaleconych przez doktora, jednak te oryginalne metody również mogą pomóc, zwłaszcza przy złym stanie psychicznym.
2019/04/14, 07:51