Menu strony

Wspaniałe klocki pobudzające wyobraźnię

Mój wujaszek jest tzw. złotą rączką. Człowiekiem który - jak mi się zdawało w dzieciństwie - potrafi stworzyć niemal co tylko zechce, od altanki w ogródku, po sprzęty domowe samodzielnej konstrukcji. Z profesji wujek lakieruje samochody.


lego technic
Jest również artystą, dlatego we własnym mieszkaniu (poza samodzielnie wykonanymi meblami) na suficie i murach wymalował osobiste upiększenia. Jak większość osób w mej rodzinie jest człowiekiem który lubi odpoczywać robiąc coś. Telewizor sporadycznie jest u wujaszka załączony. W weekendy znajduje dla siebie zajęcia. Od lat w długie, zimowe dni zajmuje się tworzeniem modeli, co zdaje mi się pozwala mu spełnić się jako konstruktor. Gdy spoglądam co jakiś czas na niego w czasie rodzinnej wizyty przy klejeniu miniatur spostrzegam w wuju chłopczyka. I zastanawiam się czasem czy by wujkowi nie sprawić figielka i sprezentować mu zestaw Lego Technic.

Mam świadomość, iż taki podarek dla sześćdziesięciolatka to strasznie dziwaczny koncept, ale wydaje mi że uradowałby się np. ze sterowanego za pomocą pilota modelu maszyny budowlanej . Model ten został stworzony przez firmę Lego w porozumieniu z producentem prawdziwej maszyny budowlanej. Oddano najmniejsze elementy, nawet małe jak konstrukcja prawdziwego napędu. Jedenastolatek zaciekawiony tym jak skonstruowane są różnorakie urządzenia na pewno zestawami Lego Technic powinien być zachwycony. Pozwalają one na uczenie się przez młodego technika jak buduje się rzeczywiste pojazdy, z jakich elementów są one skonstruowane. Ponieważ wybrane miniatury (jak opisywana koparka) są pojazdami sterowanym za pomocą pilota, przyszły technik ma okazje zapoznania się z podstawami radiotechniki.


Niewątpliwie dostępne są również prostsze zabawki z silnikiem „sprężynowy”, stosujące do poruszania się naciąg sprężynowy. Tak że mały technik ma możliwość w praktyce obcować z prawami fizycznymi. Uczy się więc przy okazji elementów fizyki Newtonowskiej. Niezaprzeczalną zaletą zestawów Lego Technic jest fakt, że jeden zestaw to dwa modele. Ponad to wybrane zestawy Lego Technic są ze sobą zgodne, można je zatem ze sobą prosto łączyć i budować coraz bardziej skomplikowane pojazdy. Wobec tego mały technik ma przed sobą coraz to nowe bardziej skomplikowane wyzwania. Zapewne zatem nie zanudzi się. Zestawy te przeznaczone są dla dzieciaczków pomiędzy 11 a 16 rokiem życia. Młodsze pociechy z pewnością nie poradzą sobie.
2019/10/04, 10:17