Menu strony

Jak pozbyć się zeza?

Oko to najbardziej istotny organ człowieka, albowiem aż 82% bodźców jest przekazywanych do mózgu właśnie przez oczy. One sprawiają, że patrzymy na świat i jego wspaniałości. W związku z tym tak ważne jest, abyśmy nie zaniedbywali wad wzroku – zwłaszcza u dzieci. Zaniedbane wady wzroku, np. zez - nie tylko powodują dyskomfort, czy obniżenie poczucia wartości, ale mogą spowodować niedowidzenie.


Jeśli więc zauważymy u naszej pociechy budzące niepokój symptomy,
oczy
bezzwłocznie przeprowadźmy diagnostykę oka u okulisty. Leczenie zeza opiera się na korekcji wady wzroku, czyli na noszeniu przez małego pacjenta szkieł korekcyjnych - przeczytaj o możliwościach leczenia. Gdy zez nie był leczony w odpowiednim czasie, lub terapia nie przyniosła rezultatów, wskazana jest operacja.

Zazwyczaj rodzice zadają okulistom pytanie w jakim okresie życia najlepiej zdecydować się na operację zeza. Nie uzyskamy konkretnej odpowiedzi. Rodzajów zeza jest bardzo sporo i w każdym z tych przypadków próbuje się leczyć wadę wzroku indywidualnie. Dużo zależy od rodzaju zeza, wieku pacjenta oraz ewentualnego niedowidzenia. W niektórych rodzajach zeza zaleca się jak najszybsze przeprowadzenie zabiegu, nawet w pierwszym roku życia dziecka. Tak jest zazwyczaj w zezie niemowlęcym. W zezie rozbieżnym zaś, proponowane jest operacyjne leczenie zeza u nieco starszych dzieci.


Nieprawdą jest często rozpowszechniane stwierdzenie, iż operację zeza należy wykonać do 6–7 roku życia. Operację tej częstej przypadłości można dokonać w każdym wieku, także u dorosłych. Leczenie operacyjne
okulary
przebiega w narkozie, trwa od 30 do 45 minut i zapewnia nam pozbycie się okularów.

Operacje wzroku wiążą się z wielką starannością przeprowadzanych operacji. Dlatego tak znaczące jest, by klinika dentystyczna w Krakowie do której się udamy pracowała na najlepszym jakościowo sprzęcie - optegra.com.pl/Nasze-Kliniki/Wroclaw/Oferowane-zabiegi. Przeprowadźmy wywiad wśród przyjaciół, sprawdźmy strony internetowe klinik okulistycznych, a z pewnością znajdziemy spełniającą oczekiwania rodzica klinikę. Z właściwie wyszkoloną załogą, której będziemy w stanie zaufać.
2021/07/30, 08:40