Menu strony

W jakiej sytuacji jest potrzeba wyrwania zęba?

Wyrwanie zębów pomimo tego, że stomatologia rozwija się w znacznym tempie, nadal bywa czasami konieczne.


Usuwanie zębów inaczej nazywane ekstrakcją, jest to zabieg chirurgiczny, który wykonywany jest w gabinecie dentystycznym.


Góry Stołowe


Kolejne tematy

Jak uzupełnić deficyty w uzębieniu?

rehabilitant
Kompletne uzębienie jest niezwykle istotne dla człowieka w każdym wieku z przynajmniej paru przyczyn.


Po pierwsze prawidłowe rozdrabnianie jedzenia ma wpływ na funkcjonowanie całego układu trawienia, zaś braki w uzębieniu prowadzą w tym wypadku do nieodwracalnych następstw.


Istotą takiego zabiegu jest usunięcie zęba z jamy ustnej. Usuwanie zębów jest to zabieg prowadzony zazwyczaj w miejscowym znieczuleniu. Dzięki zastosowaniu leku miejscowego znieczulenia, metoda usuwania uzębienia odbywa się bezproblemowo. Należałoby tutaj zaznaczyć, że po podaniu znieczulenia, czucie dotyku pozostaje utrzymane, dzięki temu pacjent czuć może ucisk oraz rozpieranie w okolicy, która jest operowana. Bóle uzębienia to zmora wszelkich ludzi od bardzo długiego czasu. Na początku jedyną alternatywą leczenia było usunięcie przyczynowego zęba. W takiej sytuacji zajmowali się tym cyrulicy albo kowale. Postęp techniki oraz nauki stomatologicznej spowodował, że większość uzębienia udaje się odratować, lecz w niektórych sytuacjach zabieg usunięcia zębów jest konieczny.


usuwanie zębów


Ostatnio doszło do bardzo dużego rozwoju specjalności stomatologicznej. Nowe technologie i stosowane aktualnie surowce stomatologiczne (Polecamy dentysta centrum demed Ochota) pozwalają na uratowanie wielu zębów przed usunięciem. Niestety nadal są tego typu sytuacje, w których zęby trzeba wyrwać. lekarz dentysta po wykonaniu wywiadu i dokładnego zbadania pacjenta, ocenia czy dany ząb da się jeszcze ocalić. Wskazania do usunięcia zęba wynikać mogłyby z chorób tkanek twardych uzębienia, które do leczenia zachowawczego oraz protetycznego nie nadają się.


Dużo jest zębów, które mają nieodwracalne zapalenie miazgi oraz nie nadają się do endodontycznego leczenia niedostatecznej ilości tkanek zębów, żeby go odbudować po endodontycznym leczeniu. Takie zęby nadają się tylko do wyrwania. W rezultacie bardzo zaawansowanych stanów chorobowych tkanek, które otaczają ząb, dochodzi przeważnie do ubytku podparcia kostnego zęba.
2022/01/22, 07:45