Menu strony

Jakimi zaletami charakteryzują się licówki i jakiego rodzaju defekty można za ich pośrednictwem zniwelować?

Jeśli niezbyt równe jedynki, solidne przebarwienia albo przerwy między zębami sprawiają, że mniej chętnie się uśmiechamy, to licówki spowodują, że odzyskamy pewność siebie.


To cienkie płatki porcelanowe, które się przykleja na przednią powierzchnię zębów oraz ukrywa się w ten sposób defekty estetyczne.


Przy użyciu licówek można by rozjaśnić zęby i nadać im śliczny kształt oraz kolor. Można również wydłużyć je i poszerzyć a także zlikwidować przerwy między zębami.

Nie czekaj - jeśli przypadł Ci do gustu ten artykuł, to kompleksowy raport (https://okularium.pl/salon-optyczny-bielsk-podlaski) można również przeczytać pod wskazanym linkiem. Wiadomości przygotowaliśmy dla Ciebie z ochotą.

Licówek używa się również do małej korekty korekty ustawienia zębów przykładowo w wypadku niewielkiego stłuczenia czy też skręcenia przede wszystkim siekaczy dolnych. Cel ten się uzyska, gdy wybierzemy odpowiednią grubość licówek. Jednak te nakładki nie zastąpią leczenia ortodontycznego. Licówki jest to doskonałe wyjście zarówno dla osób, które rozjaśnić pragną kolor zębów i utrzymać ich naturalną barwę i ukryć trwałe przebarwienia. Licówki zakłada się także w wypadku nieestetycznych bruzd albo niewielkich uszkodzeń zębów przykładowo pęknięć, startych albo ukruszonych brzegów i rzucających się w oczy wypełnień przednich zębów. Kiedy jednak zęby są bardzo zniszczone, stosowane są korony ceramiczne. Założenie licówek eliminują choroby przyzębia, próchnica oraz wady zgryzu. Licówek także nie stosuje się ludzi z parafunkcjami zgryzowymi takimi jak zgrzytanie zębami, obgryzanie paznokci czy zaciskanie zębów, ponieważ wtedy bez trudu o uszkodzenia albo o odklejenie się licówek.


prawnik - selfie


Kolejne tematy

Zachwycająca skóra po zabiegu

ABC zabiegów wolumetrycznych
Możemy troszczyć się o swoje ciało na różne sposoby. Medycyna estetyczna zapewnia nam coraz nowsze rozwiązania problemów związanych z defektami urody. Nieinwazyjnie i bez bólu? Oczywiście. Istnieje sporo zabiegów korygujących twarz i sylwetkę, odbywających się bez cięć i szwów. Likwidacja zmarszczek, wypełniacze w postaci kwasu hialuronowego czy usuwanie nieestetycznych ”intruzów” występujących na skórze, to warte swej ceny inwestycje w lepsze samopoczucie.


Przy pomocy licówek odmienić można wygląd pojedynczych zębów lub całych grup zębów. Zakłada się je zwykle na przednie zęby od trójki do trójki lub od czwórki do czwórki. Na inne zęby są używane korony lub formy pośrednie między koronami a licówkami.


To wynika z tego, że licówki są bardziej delikatne oraz obejmują tylko zewnętrzną powierzchnię zębów, a nie powierzchnię żująca, dlatego też założenie licówek jest związane jest z niewielką ingerencją w twarde tkanki zębów albo zupełnie z brakiem takiej ingerencji. W czasie szlifowania jest usuwana wyłącznie cienka warstwa szkliwa albo ta czynność nie jest w ogóle przeprowadzana jeżeli licówka poszerzyć albo pogrubić ma ząb.
2022/02/03, 07:57