Menu strony

Nowoczesne sprzęty w szkole?

Właściwie każdy rodzic, który ma dziecko w wieku szkolnym, zdaje sobie znakomicie sprawę z tego, że warunki, w jakich uczą się nasze pociechy w szkołach, na pewno nie są na wysokim poziomie. W wielu szkołach można znaleźć poniszczone ławki, które pamiętają mnóstwo pokoleń uczniów. Zwykle rodzice oczywiście zgłaszają swe zażalenia do dyrektorów szkół, jednakże prawda jest taka, że ci zazwyczaj mają po prostu związane ręce. Dostają tak niedużo pieniędzy z urzędów gmin, że wymiana całego wyposażenia w szkole praktycznie nie jest możliwa.


Jeśli mimo wszystko należysz do rodziców, którzy tak łatwo się nie poddają, wtedy możesz spróbować działać na własną rękę, a być może uda Ci się zmienić coś w placówce, do której uczęszcza Twoje dziecko. Na początek powinieneś zapisać się do komitetu rodziców działającego w szkole - tam bez wątpliwości poznasz innych ludzi, którym dobro uczniów także leży na sercu. Wspólnie możecie naprawdę wiele zrobić - chociaż niewiele osób w ogóle zdaje sobie z tego sprawę, jest to jak najbardziej osiągalne.

Jednym z łatwych sposobów na uzyskanie dodatkowych pieniędzy jest wzięcie udziału w różnego rodzaju konkursach dla szkół.

Ekscytujący materiał? Jeżeli tak sądzisz, kliknij tutaj. Tam oczekuje na Ciebie więcej bonusów - one także Cię bardzo zaciekawią.

Zwykle wymaga to opracowania jakiegoś planu, jeśli jednak zdecydujecie się na pracę w parę osób, wtedy przygotowanie takiego zgłoszenia na pewno będzie dla Was bułką z masłem. Uzyskane w takich programach pieniądze można przeznaczyć przykładowo na nowe meble dla dzieci .

Jeżeli uda Wam się nawiązać dobrą współpracę z dyrekcją szkoły, wtedy możecie wspólnie ubiegać się przykładowo o pieniądze unijne. Okazuje się, że szkoły czasami nawet nie wiedzą, że mogą się zgłaszać po różnego rodzaju dofinansowanie, które pozwalają na zainwestowanie znacznej ilości pieniędzy w szkołę.
Jest jeszcze jeden pomysł na uzyskanie do szkoły nie bezpośrednio pieniędzy, ale samych rzeczy. Jeżeli w pobliżu Waszej placówki znajduje się dla przykładu jakaś firma trudniąca się produkcją przedmiotów z drewna, być może zgodzi się ona podarować na rzecz szkoły przykładowo ławki szkolne w zamian za promocję wykonaną w szkole i wśród rodziców uczniów (więcej o wyborze ławek do szkoły). To na pewno świetny sposób, który sprawdza się w wielu przypadkach. Dla firmy to właściwie żaden koszt, zaś korzyść wizerunkowa może być naprawdę duża.
2022/01/06, 08:28