Menu strony

Podlasie – region Polski, który dobrze byłoby odwiedzić

Wśród regionów państwa polskiego wzbudzających podziw znajduje się Podlasie. Ten urozmaicony pod względem historycznym oraz architektonicznym region oferuje naprawdę dużo atrakcji. Dobrze sprawdza się w roli miejsca wypoczynkowego – zarówno latem, jak i zimą. Podlasie jest jednym z tych terenów Polski, który może szczycić się niezwykle bogatą historią.


białystok
Na przestrzeni kolejnych lat rozgrywały się tutaj najróżniejsze wydarzenia o mniejszej bądź większej randze. Mało kto pamięta, że tereny, które obecnie określa się mianem Podlasia, były częścią państwa Pierwszych Piastów.

Wszystkie najbardziej istotne fakty posiada następująca strona (http://goldwasser.pl/prezenty/). Zobacz, czy byłaby dla Ciebie pomocna, a poszukując innych informacji na pewno trafisz ponadto na coś ciekawego.

Prawa do tych obszarów rościli sobie Litwini, książęta Rusi oraz władcy Mazowsza. Spory między władcą Jagiełło a władającym Litwą księciem Witoldem doprowadziły do tego, że Podlasie przechodziło z rąk do rąk. Wiek XIX to czas, kiedy część Podlasia znalazła się pod władaniem zaboru rosyjskiego. Pozostała włączona została do Księstwa Warszawskiego, a w późniejszym czasie Kongresowego. Po odzyskaniu niepodległości Podlasie znalazło się w granicach Rzeczypospolitej.

Podlasie to przede wszystkim zachwycająca wielokulturowość, co widać w każdym miejscu. Już stawiając na noclegi na Podlasiu, można to zauważyć - Wystarczy przyjechać tutaj w sezonie letnim, kiedy mają miejsce różne festyny z kuchnią regionu.

Zobacz informacje i odkryj serwis, który na pewno Cię zafascynuje. Nie zwlekaj dłużej! Wykonaj to już teraz! Z pewnością nie pożałujesz.

Skosztować można dań nie tylko polskich, ale również litewskich oraz tatarskich. Każda potrawa smakuje rewelacyjnie! Ci, którzy ubóstwiają wypoczynek w kontakcie z naturą powinni wybrać noclegi na Podlasiu. Obecne są tu rezerwaty przyrody, parki narodowe oraz kompleksy leśne, w których oglądać można bogaty świat flory i fauny.


Puszcza Białowieska to nie wszystko! Godne zobaczenia są takie tereny, jak Kładka Nad Narwią, Silvarium i Arboretum. Architektura kościelna to kolejne atrakcje.Podlasie to także region zabudowy świętej. Położone jest tutaj wiele obiektów sakralnych, które wzbudzą zachwyt nie tylko w osobach wierzących. Godny uwagi jest Klasztor Kamedułów – zakonników, których jedną z reguł jest milczenie. Święta góra Grabarka przyciąga wyznawców Prawosławia. Fascynaci sztuki powinni wybrać się do Muzeum Ikon leżącego w Supraślu. To rzecz jasna nie wszystkie miejsca zasługują na odwiedzenie.
2020/10/19, 08:06