Co warto zobaczyć w Nowym Targu? Kiedy odwiedzić to miasto? Na co zwracać uwagę?

Nowy Targ to idealne miasto zlokalizowane w granicach województwa małopolskiego, które jest bardzo dobrym punktem wypadowym dla wielbicieli Podhala. Nowy Targ, zlokalizowany u zbiegu bardzo ważnych w tym obszarze rzek: Białego i Czarnego Dunajca to miejsce, z jakiego można wyruszyć zarówno w Tatry, jak i w Pieniny. Malownicze oraz rewelacyjnie pod względem turystycznym są też najbliższe okolice tego miasta. Inne informacje - (poznaj szczegóły).

tatry
Sam Nowy Targ również może zadziwić licznymi zabytkami oraz atrakcjami. Jednym z bardziej cennych zabytków tego miasta jest stary kościół parafialny, jakiemu patronuje św. Katarzyna. Zlokalizowany jest on blisko rynku, a w jego bryle zauważyć możemy ślady wielu stylów które obowiązywały w poprzednich wiekach w architekturze. I tak prezbiterium reprezentuje typowy styl gotycki, podczas jak w wyposażeniu świątyni niezmiennie rządzi barok.

Nowy Targ może się pochwalić jeszcze inną, niezwykle istotną budowlą sakralną. To drewniany kościółek św. Anny, jaką miał postawić pewien kupiec, cudem odratowany przed zbójami. Warto udać się także na rynek, na którym zlokalizowany jest niewielki ratusz i pomnik najwybitniejszego twórcy pochodzącego z Podhala – Władysława Orkana, dzięki któremu ziemia ta stała się rozpoznawalna dla wszystkich Polaków.

Sprawdź więcej porad w serwisie (https://www.coraltravel.pl/wakacje/indonezja) - pokażą inny aspekt sprawy. Nie obawiaj się - one odnoszą się do omawianej problematyki, więc także Cię zaciekawią.

Warto odwiedzić Nowy Targ, dla pięknych budowli, ale także dla bliskości wspaniałego regionu południowej Polski. Nowy Targ to bardzo dobre miejsce wypadowe, ażeby poznawać inne ciekawe miejsca tej części Polski. Z tego powodu więc noclegi Nowy Targ cieszą się bardzo dużą popularnością przez cały czas. Z pewnością warto tu przyjechać w okresie zimowym, zwłaszcza to świetna propozycja dla wielbicieli sportów zimowych.

Co warto odwiedzić w Białce Tatrzańskiej...

Jeżeli myślisz o wycieczce w góry, przemyśl, czy nie warto zobaczyć odmienny kurort niż wybierane przez większość turystów Zakopane. Małopolska ma w sobie sporo atrakcyjnych miejsc, które są niedoceniane przez Polaków. Najtrafniejszym przykładem jest urocza Białka Tatrzańska, która leży jedynie dwadzieścia kilometrów od Stolicy Tatr. Jest to spokojna i niewielka miejscowość turystyczna, która gwarantuje wiele atrakcji dla przyjezdnych.

Okres letni jest też kuszący dla wszystkich, dla tych, co preferują odpoczywać aktywnie i bardziej pasywnie. To szansa, aby pochodzić po górach i zregenerować siły. W sezonie o noclegi może być bardzo ciężko, ponieważ do Nowego targu przybywa bardzo dużo ludzi, warto więc odpowiednio we wcześniejszym czasie zarezerwować nocleg. W jakich miejscach poszukiwać ofert? Najbardziej korzystnie w sieci, gdzie ogłasza się najwięcej hoteli, pensjonatów oraz kwater. Polecam szczególnie odwiedzić te polecam te noclegi w Nowym Targu. Z łatwością więc porównać różnorakie oferty i wybrać najbardziej korzystną dla własnych potrzeb.
2022/03/07, 07:48