Menu strony

Androgenowe wypadanie włosów. Co to takiego? Kto cierpi na taki typ łysienia? Jak się objawia?

Tak naprawdę każdy ma bardzo różne kompleksy wiążące się z tym, jak wygląda. Może chodzić o całą masę spraw, jak zbyt duża waga, mały biust, czy chociażby słabe włosy.
Przyczyn niektórych kompleksów trzeba upatrywać w różnych przypadłościach, a niektóre rzeczy nie są od nas po prostu zależne. Przyczyn wypadania włosów może być wiele, jedną z nich może być łysienie androgenowe. Co to jest?


krajobraz górski


Androgenowe wypadania włosów to coś, co może dotknąć całkiem sporo panów i pań.

Chcesz czytać dalej zajmującą treść? Zatem nic nie powinno Ci przeszkodzić - kontynuuj psychoterapeuta opole na kolejnej podstronie.

Jest jedną z najczęstszych przyczyn tego, że nasze włosy wypadają. Mówiąc o takim łysieniu, mowa o stałej utracie włosów, jednak bardzo rzadko zdarza się, że następuje całkowite łysienie. U mężczyzn można zauważyć mniejszą ilość włosów na czubku głowy i stopniowe powiększanie się zakoli. Najczęściej pozostaje tylko pasek włosów po bokach głowy. U pań można to opisać jako jednostajne przerzedzanie się włosów.


Gdy chodzi o taki rodzaj łysienia, to nie jest jeszcze zbadane tak do końca. Odkryto, iż można upatrywać przyczyn genetycznych bądź środowiskowych, jednak badania nad tego typu przypadłością stale trwają. Wiele ludzi chcąc przekonać się co może być u nich przyczyną tego, że ich włosy są w kiepskim stanie robi badania na wypadanie włosów, dzięki którym możemy dowiedzieć się, dlaczego tracimy włosy. Gdy chodzi o łysienie androgenowe, tu sporą rolę odgrywa hormon nazywany po prostu androgenem, jaki oprócz wzrostu włosów wpływa również na popęd płciowy.
Gdy chodzi o Leczenie, to możemy postarać się ograniczać w jakiś sposób wypadanie włosów. Na rynku dostępne są różnego rodzaju środki, natomiast mimo wszystko warto stosować je pod kontrolą lekarza.
2022/04/07, 07:27