Jakiego rodzaju oleju dobrze byłoby używać, jeżeli chcemy zredukować liczbę tak zwanego złego cholesterolu?

Ludzki organizm to niezwykle zagmatwany system. Do jego poprawnego funkcjonowania wymaganych jest dużo składników oraz związków chemicznych. Część z nich wytwarza własny organizm we własnym zakresie (konkretnie w wątrobie powstaje aż 85%), natomiast cząstkę powinniśmy przyjmować razem z pokarmem.

Są też tego typu związki, które wywodzą się z dwóch wymienionych źródeł.

Doskonałym przykładem jest cholesterol, który jest konieczny do prawidłowego funkcjonowania ludzkiego organizmu oraz jest niezastąpionym budulcem komórek oraz hormonów. Z innej jednak strony, wysokie jego nasycenie w osoczu krwi, mogłoby aż trzy razy zwiększyć ryzyko powstania takich dolegliwości jak zawał mięśnia sercowego, udar mózgu i np. dolegliwości niedokrwiennej mięśnia sercowego. Na łączną wysokość stężenia cholesterolu składają się dwie lipoproteiny: LDL (potocznie nazywany złym cholesterolem) oraz HDL (tzw. właściwy cholesterol). Poprawne całkowite stężenie cholesterolu we krwi powinno wynosić mniej niż 190 mg/dl, przy czym cholesterolu typu LDL u zdrowego człowieka powinno być ok. < 115 mg/dl, natomiast HDL ok. 40 mg/dl u przedstawicieli płci męskiej i 45 mg/dl u przedstawicielek płci pięknej.

kobieta podczas ćwiczeń

Warto dodać, że sama zawartość cholesterolu w pożywieniu nie przedstawia głównego źródła jego pochodzenia. Największym wytwórcą takiego organicznego związku chemicznego jest własna wątroba. Najważniejszym materiałem do jego tworzenia są zazwyczaj nasycone kwasy tłuszczowe i tak zwane izomery.

Ogólnie rzecz ujmując, warto jest stronić od potraw zasmażanych.

Czy szukasz na stronie leczenie nerwicy bydgoszcz czegoś niezwykle zajmującego? Namawiamy w takim razie do nowego wpisu. Trzeba jedynie wejść w poniższy link.

Jeśli jednak je bardzo lubimy, należałoby zamiast zwykłego oleju używać szczególnego oleju kokosowego albo palmowego.
2020/10/24, 07:55