Menu strony

terapia z użyciem własnej pompy insulinowej

Współcześnie coraz większa liczba osób boryka się z tematem cukrzycy. Cukrzycy na nieszczęście nie da się wyleczyć, lecz przy należytej diecie i dobranym leczeniu jest możliwość skutecznie przeciwdziałać powikłaniom cukrzycy.
Osoby z owym schorzeniem bezwzględnie muszą śledzić stan cukru we krwi.

Pragniesz zapoznać się z nowymi interesującymi wpisami na ten sam temat? Nie ma problemu. Najedź na łącze do serwisu (www.ginekolog-tuchola.pl/prowadzenie-ciazy/) i czytaj bez ograniczeń.

Do uniwersalnych metod leczenia cukrzycy należą wstrzyknięcia insuliny, specyfiki doustne, dieta i aktywność fizyczna.


Szaszłyki mięsno warzywne z grilla dla diabetyków
Pompa insulinowa jest alternatywną strategią serwowania insuliny, wyręcza wstrzyknięcia strzykawką jednorazową, albo penem. Zestawy infuzyjne (cała oferta) komponują się z drenu i kaniuli, jaka jest umocowana za pomocą osobliwego plastra. Kaniula może być skonstruowana ze stali, albo miękkiego materiału sztucznego. Zawartości różnią się formą, wielkością kaniuli, drenu, wymiarem plastra mocującego, punktem rozłączenia, a również kątem instalacji. Każdy pacjent używający kurację z zastosowaniem osobistej pompy insulinowej powinien posiadać indywidualnie przystosowany typ wkłucia przez doktora, czy też pielęgniarkę.

Frapują Cię prezentowane tu tematy? Jeżeli tak, to kliknij ponadto ten odnośnik - znajdziesz tu ważne informacje (http://dermamed.com.pl/oferta/twarz-i-glowa), które także Cię zainteresują.

Trzeba pamiętać o zasadach aseptyki w trakcie instalowania zestawu, ponieważ jest to narzędzie jednokrotnego użytku.


W kraju refundacja zestawów infuzyjnych dla osób do 26 roku życia i kobiet w ciąży jest całkowita, natomiast chorzy po 26 roku życia winny skorzystać z częściowego dofinansowania, wszystkie infomracje. Im większe dobowe zapotrzebowanie na insulinę, tym krótszy czas użytkowania kompletu infuzyjnego.
Zbyt długa eksploatacja zestawu jest jedną z podstawowych przyczyn pogorszenia wyrównania metabolicznego.


Trzeba mieć na uwadze, że używanie różnego niż polecany przez producenta pompy insulinowej osprzętu i akcesoriów może stworzyć niebezpieczeństwo dla zdrowia.
2021/01/13, 08:51