Menu strony

Urządzenia medyczne do szpitali

Są takie akcesoria medyczne, które wszyscy powinni trzymać w lokum oraz zabierać ze sobą w podróż. Na pewno każdemu z was pierwsza na myśl przychodzi apteczka pierwszej pomocy, jednakże to nie jedyny przedmiot warty zakupu. W dalszej części tekstu pomocne omówienie dobrych sprzętów medycznych.


Ciśnieniomierz nadgarstkowy
Apteczka samochodowa

Częste badanie (tomografia kraków) ciśnienia jest sprawą fundamentalną w współczesnym świecie, w którym główną przyczyną zgonów są problemy z krwiobiegiem. Jest to wywołane przede wszystkim kiepskim odżywianiem – wiele osób choruje na znaczny poziom niebezpiecznego cholesterolu.

A złogi cholesterolu powodują zwężanie się naczyń krwionośnych i problemy z ciśnieniem. Wykryte na czas problemy z ciśnieniem da się skutecznie zniwelować, zażywając przepisane leki. Ciśnieniomierz nadgarstkowy jest dużo wygodniejszy w funkcjonowaniu niż ten używany w przychodniach. Da się go obsłużyć samodzielnie. Łatwość obsługi powoduje, że jest to świetny model dla osób starszych, które chcą regularnie sprawdzać swoje ciśnienie, a nie mogą wychodzić często z domu. Pewne typy potrafią kolekcjonować rezultaty wielu badań, dzięki czemu możesz robić długotrwałą obserwację. Najtańsze ciśnieniomierze są dostępne już za parędziesiąt złotych.

Apteczka samochodowa
Dobra apteczka samochodowa, czyli przydatna apteczka pierwszej pomocy musi posiadać w sobie:

- zbiór plastrów o rożnej wielkości
- rękawiczki ochronne
- gaziki do oczyszczania
- zbiornik (plastikowy!) wody utlenionej do dezynfekcji
- nożyczki
- opaski elastyczne w wielu odmianach
- higieniczną maseczkę, którą zakłada się na twarz podczas reanimacji
- koc ze specjalnego materiału, który trzyma komfort termiczny
- prostą instrukcję resuscytacji

Apteczka samochodowa powinna być regularnie kontrolowana i uzupełniana po każdym użytkowania.

lusterka laryngologiczne CzarMed
Takie sprzęty są odpowiednie dla osoby, która chce samodzielnie w mieszkaniu oglądać sobie gardło. Dobrze jest naturalnie poprosić kogoś o asystę.
Zaczerpnięte z: CZARMED Kursy Pierwszej Pomocy
2021/10/08, 07:01