Jakie atrakcje odkryjemy w Kolonii?

Gdy odwiedzamy Kolonię przez króciutki okres czasu, wskazane jest szukać zakwaterowania niedaleko centrum miasta. A to z tej przyczyny, iż nieomalże wszystkie najistotniejsze atrakcje znajdują się nieopodal centrum.

Ponadto, główny dworzec w Kolonii znajduje się zaraz przy katedrze.

Kiedy chcemy odwiedzić także atrakcje jakie znajdują się nieco dalej, komunikacja w Kolonii działa dość sprawie, najważniejsze zabytki znajdują się w centrum oraz okolicy. Możesz bez kłopotu do nich dojechać. Kiedy mamy kwaterę poza centrum miasta, komunikacja miejska na pewno będzie idealnym wyborem. Kolonia to również znaczący węzeł kolejowy pomiędzy innymi miejscowościami w Niemczech, możesz do niej dojechać z wielu pozostałych miejscowości. Jednostki lecące do Kolonii samolotem także nie będą mieć większych komplikacji, w niedługim czasie dotrzemy na przykład pociągiem z lotniska do głównego dworca. Vis-a-vis katedry odkryjemy centrum informacji turystycznej, do jakiego powinniśmy zajrzeć po najnowsze mapy miejskie. Mając troszkę szczęścia, możesz tam spotkać również polskojęzyczny personel.

kolonia

Najogromniejszą atrakcją w mieście jest z pewnością gotycka Katedra, jaka oprócz zwiedzania samej Katedry pozwala także na obejrzenie Kolonii "z góry", dzięki możliwości wejścia na więżę owej świątyni. Do tego możesz wyruszyć też do słynnego skarbca świątyni. Do atrakcyjnych miejsc do zwiedzenia należy również Wallraf-Richartz-Museum, jakie jest jednym z największych muzeów w Niemczech.

Opracowaliśmy wpis o zbliżonej tematyce. Umieściliśmy go na nowej stronie. Wejdź więc w podany link i dowiedz się szczegółów (http://www.apteczkadziecka.pl/) z tym związanych.

Odnajdziemy tam drogocenne zbiory grafiki a także malarstwa.

Kolejnym punktem z drogocennymi zabytkami jest Muzeum Rzymsko-Germańskie, w jakim możesz podziwiać osobliwą, rzymską podłogową mozaikę i mnóstwo innych interesujących rzeczy.
2022/02/01, 07:50