Menu strony

Dlaczego rowery to tak dobra inwestycja dla wszystkich?

O swoją dobrą kondycję możemy dbać na różne sposoby. Możemy uprawiać przeróżne konkurencje sportowe lub choćby zrezygnować z auta oraz jakiejkolwiek komunikacji miejskiej na korzyść roweru.


PoPULarne są przypadki, gdy burmistrz dociera do pracy nie luksusowym samochodem a właśnie rowerem.
uczące się dzieci


Korzyści wynikające z wyboru tego środka transportu można wyliczać bardzo długo. Dla przykładu osoby, które pragną pozbyć się niepotrzebnych kilogramów na pewno ucieszy to, że zaledwie godzina spokojnej przejażdżki powoduje, że zniknie 500 kalorii. Systematyczna jazda na takim pojeździe spowoduje nie tylko poprawę kondycji poprzez pozbycie się zbędnych kilogramów, lecz również będzie działać antystresowo. Jeżeli nie posiadasz aż tyle czasu, miej świadomość, że nawet półgodzinne pedałowanie sprawi, że Twój organizm będzie czerpać energię z komórek tłuszczowych i pobudzi do pracy Twoje ciało. Dobrze także wiedzieć, że rowery mogłyby pośrednio wpłynąć na unormowanie poziomu cukru we krwi.


Rowery nie są wcale dziełami sztuki, zatem powinny być wybierane do konkretnych wymagań. Są rowery, jakie można kupić w celu dojazdów do biura, do uprawiania sportu albo zwyczajnie do rekreacji. Jeżeli planujemy go wykorzystywać tylko sporadycznie, należałoby przygotować ok. 1000-1200 zł na seryjnie nowy rower lub ok. 50% takiej kwoty na rower używany. Najbardziej kosztowne są rowery wykorzystywane w sporcie.
Ich ceny mogą się zaczynać od 3000 złotych a górnej granicy po prostu nie ma. Warto byłoby jednak traktować taki zakup kompletna wyprawka dla noworodka sklep jak lokatę kapitału. Zwróci się to w formie lepszego samopoczucia oraz zdrowszego życia. A na tym nie wolno oszczędzać.
2022/03/01, 07:46