Co wiecie o konsolach?

Świat gier, powiedzmy, komputerowymi, jest olbrzymią gałęzią przemysłu rozrywkowego, która posiada swoich wielkich producentów, kultowe produkcje, swoje pokazy nowości, trofea... Jest to obecnie tak ogromna branża, jak cały świat filmowy z jego studiami hollywoodzkimi i najznamienitszymi producentami.

Gry towarzyszyły komputerom, od kiery te potrafiły ukazać na ekranie coś więcej, niż tylko tekst (tak jak w systemach UNIX). Ukazały się pionierskie nazwy, takie jak Bomberman, Pacman lub inne legendy, ale szybko uznano, że chęć na tego typu rozrywkę wciąż wzrasta, a nie każdy chciałby, czy jest w stanie kupić sobie komputer. Dlatego zrodziła się zupełnie nowa gałąź produktów, inna partia świata gier, dedykowana jedynie im. Powstały pierwsze konsole.

Gry na kosnolęw na kosnolęw Najbardziej znane konsole, poczynając od starszych, to NES (japoński sprzęt, Nintendo Entertainment System), który w naszym państwie z pewnych przyczyn nie był dostępny, dlatego powstały jego odpowiedniki, do dzisiaj kurzące się w licznych mieszkaniach: <span class="content_bold">Pegasus</span>. Te niepozorne urządzenia podłączane do telewizorów, umożliwiały granie w Contrę czy początkowe części Mario Bros. Już w latach 90ben lee z grami, kasetami i pierwszymi grami na CD. Wraz z rozwojem elektroniki i zapotrzebowaniem na wciąż bardziej realistyczne gry, lepszą grafikę i lepiej wykonane [TAG=animacje' title='Blackgames.pl - konsole'/>
, powstały konsole Sony Playstation, na co firma Microsoft, która nie patrzyła bezczynnie, odpowiedziała konsolą XBOX. Wciąż zwiększało się grono maniaków, ukazywały się coraz nowsze rozwiązania, i, rzecz jasna, w postępie geometrycznym prezentowano na rynku znakomite tytuły.

Dzisiaj najpopularniejsze konsole to XBOX 360 oraz Playstation 3 Wyposażone w mocne, wielordzeniowe procesory, twarde dyski i połączenie z siecią. Najpowszechniejsze gry na XBOX 360 to seria Battlefield, rodzimy Wiedźmin i Assassins Creed, natomiast gry na Playstation 3 to God Of War, najnowsze części serii GTA oraz najnowszy Tomb Raider.

Pomniejszym konkurentem pośród konsol, choć nadal niezwykle powszechnym, jest japońska, niewielka konsola NDS. Zaprezentowana już prawie dekadę wstecz, wciąż ma mnóstwo pasjonatów, którzy wydają nowe gry na NDS, a także tych, którzy takie gry nabywają i przy nich spędzają wolny czas.
2022/01/04, 07:01