Menu strony

Obkurczanie pochwy laserem

Choroba określana jako wysiłkowe nietrzymanie moczu to spory kłopot dotyczący ogromnej ilości kobiet. Badania wskazują, że w Polsce ta przypadłość dotyczy nawet 40% kobiet po 40 roku życia. Aczkolwiek nie tylko lata mają znaczenie w tym przypadku.
Z problemem nietrzymania moczu nierzadko spotykają się też kobiety po porodach, urazach itd. Ta intymna przypadłość niestety wciąż jest tematem tabu, na szczęście w obecnych czasach istnieją skuteczne i małoinwazyjne sposoby radzenia sobie z tym problemem.


Mięśnie podtrzymujące pęcherz przestają prawidłowo pełnić swoją rolę jeśli są zwiotczałe oraz rozluźnione. Wówczas dochodzi do braku kontroli nad zatrzymywaniem moczu. Popuszczanie moczu może przeszkadzać w codziennym funkcjonowaniu i powodować bardzo duży dyskomfort. Problem nie znika sam, najczęściej pogłębia się, gdyż niestymulowane mięśnie będą coraz słabsze. Leczenie wysiłkowego nietrzymania moczu jest najskuteczniejsze we wczesnych stadiach. Szybka Diagnostyka pozwala uniknąć chirurgicznego, bolesnego zabiegu. Wtedy można zastosować leczenie laserowe. Jeżeli chodzi o nietrzymanie moczu leczenie laserem jest rekomendowane wszystkim paniom, jakie właściwie niezależnie od przyczyny mierzą się z owym problemem (starzenie się okolic intymnych, poród naturalny, otyłość itd.).


wypoczynek


Laserowe obkurczanie pochwy powoduje, iż mięśnie stają się jędrniejsze, a poprzez to dolegliwość ustępuje. Czasem już jeden zabieg J. Janicki - (endoskopia kręgosłupa) wystarczy, by pacjentka mogła się cieszyć prawidłowym podtrzymywaniem pęcherza, a jednocześnie zdecydowaną poprawą komfortu życia.
Istotny jest fakt, że zabieg trwa krótko oraz jest niemal bezbolesny. Pacjentka może wrócić do normalnego funkcjonowania zaraz po wykonaniu zabiegu. Musi tylko stosować się do zaleceń lekarza, takich jak wstrzymanie się od stosunków seksualnych czy uprawianiu sportu.
2021/06/04, 08:32