Menu strony

Co powinna mieścić apteczka domowa?

Domowa apteczka jest nadzwyczaj ważna, ażeby zagwarantować bezpieczeństwo naszej rodzince, a także gościom, którzy nas odwiedzają.


Powinny się w niej znaleźć zarówno środki opatrunkowe, jak także leki.
blizna


konie


Ważny jest także sposób ich przechowywania. Należy również mieć na uwadze, aby w apteczce znajdował się co najmniej kilkudniowy zapas farmaceutyków przyjmowanych przewlekle przez domowników. Apteczka powinna znajdować się w miejscu nieosiągalnym dla dzieci. Nie powinniśmy jej również umieszczać w kuchni ani w łazience, bo lekarstwa nie mogą być magazynowane w zbyt wysokiej temperaturze i wilgoci.

Jeśli czytasz niniejszy materiał, to niewątpliwie jest on dla Ciebie niesamowicie pasjonujący. Tutaj także jest notka z serwisu, która zawiera podobne zagadnienia.

Najodpowiedniejszym miejscem na domową apteczkę będzie zamykana szafka bądź szuflada w pokoju. Niezwykle ważne jest, by co parę miesięcy wykonywać przegląd składowanych w apteczce medykamentów oraz sprawdzać, czy nie są one przeterminowane. Nienadające się do konsumpcji medykamenty należy wyrzucać do specjalnych koszy znajdujących się w aptekach.


Lista rzeczy, które muszą znaleźć się w domowej apteczce jest dłuższa niż w przypadku apteczki samochodowej bądź podróżnej. Co koniecznie powinno się w niej znajdować? Materiały opatrunkowe jak też medykamenty pierwszej pomocy: gaza i bandaże, plastry z kompresem (różnej wielkości), plastry (https://www.vivamedica.pl/uslugi/kinesiotaping/) bez opatrunku, kompresy jałowe, woda utleniona i gencjana.
Przydadzą się też leki o działaniu przeciwbólowym jak też przeciwgorączkowym (najlepiej paracetamol, bowiem jest on bezpieczny dla dzieci), środek zapobiegający odwodnieniu w czasie biegunki, wapno rozpuszczalne bądź w syropie, lekarstwa łagodzące symptomy przeziębienia (krople do nosa, pigułki do ssania osłabiające ból gardła , lek na zgagę.
2021/09/07, 07:18