Jak sprawić, by małżeństwo pokonało kryzys?

Na początku funkcjonowania związku, partnerzy widza siebie przez różowe okulary i starają się dostrzegać jedynie to, co ich łączy. Czas spędzają głównie na przyjemnościach, ale w miarę jego upływu, mogą coraz mniej chwil spędzać na robieniu czegoś we dwójkę. Po ślubie, okres wielkiej szczęśliwości się kończy i wówczas niezmiernie ważna staje się umiejętność radzenia sobie z problemami życia codziennego. Gdy sami nie jesteśmy w stanie poradzić sobie z rozwiązaniem problemów, nasz związek może uratować terapia małżeńska.
Lekarzowi możesz zaufać
Często, kiedy w małżeństwie pojawiają się kłopoty, partnerzy obwiniają się wzajemnie o ich spowodowanie, a stąd tylko jeden krok do kłótni, krytyki czy cichych dni. Wówczas, zarówno w sferze emocjonalnej, jak i fizycznej, zamiast do partnerstwa, dochodzi do utraty zaufania, niedotrzymywania obietnic i braku poczucia bliskości. Problemy małżeńskie dotyczą przede wszystkim sfery seksualnej, finansów i wzajemnej komunikacji.

Jeżeli trudności nie zostaną rozwiązane, pojawia się poczucie osamotnienia i izolowanie się partnerów od siebie. W tej sytuacji, małżonkowie szukają wsparcia emocjonalnego u innych osób, co często prowadzi do zdrady. Zanim do tego dojdzie, warto udać się po pomoc do psychoterapeuty, który pomoże nam spojrzeć na sytuację z innej perspektywy. Aby znaleźć pomoc, wystarczy wpisać w wyszukiwarkę „terapia małżeńska”, można również wpisać miasto, co ułatwi poszukiwanie, np. „terapia małżeńska”.

A co już teraz mogą zrobić osoby, które pragną uniknąć konfliktów małżeńskich? Spokój i powodzenie w związku wymaga dużo siły, częstokroć sztuki kompromisu. Po ślubie relacje między partnerami zmieniają się, ponieważ nie spotykają się oni co jakiś czas, ale mieszkają razem, muszą dzielić ze sobą przestrzeń życiową, a tym samym akceptować wady partnera które łatwo dostrzec w życiu codziennym. Należy pamiętać, by w takiej sytuacji pielęgnować, to, co dobre miedzy małżonkami, skupiać się przede wszystkim na dobrych stronach i wsłuchiwać się w potrzeby drugiej osoby.
Kobieta u lekarza
Radosny związek jest możliwy do osiągnięcia, wymaga jednak od partnerów wiele cierpliwości i empatii. Trzeba również pamiętać o tym, że choć małżeństwo jest wspólnotą dwóch osób, to powinno być w nim miejsce na wolność jednostki, gwarantując jej tym samym rozwój osobisty. W relacji międzyludzkiej, powinniśmy nauczyć się okazywać miłość partnerowi, a także umieć się otwierać na uczucie, którym obdarowuje nas partner - przeczytaj więcej. małżeńska (tanio rezydencja pod orłami lubaczów) terapia małżeńska

Co zrobić aby uporać się z trudnościami w związku

psycholog
Po latach małżeństwa wielokrotnie zdarza się, że czujemy się w związkuosamotnieni. Mamy wrażenie, że od jakiegoś czasu żyjemy z naszym partnerem osobno, mimo że pod jednym dachem. Kryzysy w długoletnim związku to to całkiem naturalna sprawa, musimy jednakże wiedzieć, w jaki sposób je zwalczyć. Niekiedy trzeba po prostu poświęcić sobie nawzajem więcej uwagi. Zdarza się jednak, że źródło problemu jest głębsze i wynika z jakiegoś poważniejszego zdarzenia w naszym życiu. Wówczas zazwyczaj trzeba pójść do psychologa, który pomoże nam lepiej zrozumieć przyczyny problemów w naszym związku oraz znalezieniu konkretnego rozwiązania.
2018/07/12, 10:39