Menu strony

Jakie kraje są najbardziej popularne wśród Polaków? W jakie miejsca udajemy się, by zarabiać?

Od kiedy weszliśmy do Unii Europejskiej szturmem wyruszyliśmy na Zachód. Nie tak szybko jednak wszystkie kraje otworzyły w pełni swoje granice oraz rynek pracy, ale i tak zmieniło się bardzo dużo.
Nagle zyskaliśmy całkiem nowe szanse oraz możliwości, Stary Kontynent się przed nami otworzył, a w konsekwencji okazja na bardziej udane życie. Spośród państw, które stały się najpopularniejsze dla naszych rodaków są Niemcy, Holandia i Wielka Brytania.
Jeżeli chodzi o Niemcy to nasi rodacy jeździli już tam parę lat wcześniej, kiedy jeszcze nie byliśmy w Unii Europejskiej.

Znajdziesz w tym miejscu naprawdę szerokie opracowanie takiego tematu, więc należy je starannie przeczytać. Poznasz wtedy dużo interesujących informacji.

Zresztą co tu gadać, wielu naszych rodaków mieszkało tam w okresie komunizmu. W dzisiejszych czasach Niemcy są naprawdę otwarte na różnych pracowników, tak więc między innymi w wielu miejscach słychać tam polski język. Wiadomym jest jednocześnie, że praca nie jest lekka.


sport - obrazeczek


Prościej mają osoby z komunikatywną znajomością niemieckiego, ale jak praca w Niemczech opieka osób starszych to najbardziej popularny zawód. Jest duże zapotrzebowanie na tego rodzaju usługi, gdyż cała Europa, więc też i Niemcy się starzeją. W kolejnych popularnych krajach takich jak Holandia oraz Wielka Brytania prace są dość identyczne, lecz przykładowo w Holandii najbardziej powszechna jest praca w sezonie wiosennym i letnim w licznych szklarniach - praca w Niemczech opieka nad osobami starszymi.


Dziewczyna


Holendrzy uprawiają bardzo dużo warzyw oraz roślin, tak więc w sezonie jest tam znaczące zapotrzebowanie na sezonowych pracowników. Wielu z nich żyje tam cały rok, zostaje na zimę, lecz niektórzy w sezonie pracują, a w okresie zimowym wracają do Polski.
Zarobione tam pieniądze starczają na bardzo długo, gdyż oczywiście wypłaty w krajach bogatszych są o wiele wyższe. Nie dziwi więc, iż ochoczo wyjeżdżamy tam, by zarobić.
2022/03/07, 07:58