Menu strony

Których języków obcych warto się uczyć?

Na całym świecie używa się mniej więcej 7 tysięcy różnych języków. To, że powinniśmy ich się uczyć, nie jest niczym oryginalnym. Pytanie jedynie, które języki są w największym stopniu warte naszej uwagi.


Na pewno - nie oszukujmy się - angielski.
Dzisiaj, podróże w jakiekolwiek miejsce na globie, są dość powikłane, gdy nie zna się tego języka. Ambaras pojawia się również w trakcie poszukiwania posady.

Czyż rozpatrywany materiał nie jest zajmujący? Jeśli tak twierdzisz, kliknij tutaj - zalecamy ten portal (https://e-plastyczny.pl/masy-plastyczne), gdyż znajdziesz w tamtym miejscu przykuwające wzrok artykuły.

Wiele przedsiębiorstw prowadzi rekrutacyjne rozmowy po angielsku.


niderlandzki


Bezspornie popularność języka będzie jednym z wyznaczników, jakim musimy się kierować przy wyborze. Im więcej ludzi mówi w konkretnym języku, tym bardziej przypuszczalne jest, że nam się przyda. Język, który jest na pierwszym miejscu jest chiński. Kolejne miejsce zajmuje hiszpański, następne język angielski. Na następnych pojawia się język arabski, portugalski, japoński, francuski.


trampolina


mobilne zakupy


Na pewno trzeba jednakże się zastanowić nad tym, jaki język obcy wydaje nam się najbardziej fascynujący. Którego języka obcego nauka da nam najwięcej zadowolenia, dlatego że o to przede wszystkim w nauce języka obcego powinno chodzić. Jeżeli nadzwyczaj podoba Ci się niderlandzki - nic nie stoi na przeszkodzie, byś się go uczył. Co bardzo ważne, język obcy zawsze jest pewną praktyczną umiejętnością, natomiast jego nauka przynosi wymierne rezultaty, na przykład w formie podwyżki czy lepszej posady.
Wziąwszy pod uwagę to, że sezon wybierania szkół językowych w pełni, pora zastanowić się nad prywatnymi motywacjami, ale także globalnie spojrzeć na tę kwestię. Może okazać się, iż powiążemy pożyteczne z przyjemnym. To co? fiński czy chiński?
2022/03/19, 07:42