Menu strony

Które choroby oczy możemy leczyć laserem?

Zabiegi laserowej korekcji wad wzroku są coraz to bardziej popularne. Wszystko dzięki temu, iż ich ceny spadają, zaś komfort wynikający z odzyskania dobrego wzroku i pozbycia się okularów bądź szkieł kontaktowych naprawdę wart jest zachodu.
aminokwasy bcaa


Laserowe leczenie schorzeń oka jest możliwe od niedawna. Powszechne wykorzystanie lasera w okulistyce to początek lat 80. ubiegłego stulecia. Jednakże pierwsze próby spożytkowania jego potencjału pojawiły się na początku lat 60. Polska była jednym z pierwszych państw w Europie, jakie używały lasery w okulistyce. Współcześnie okuliści wykorzystują kilka wariantów laserów, a dobór przyrządu zależy od typu zabiegu i części oka, która ma być poddana zabiegowi. Chociaż może to brzmieć paradoksalnie, lasery uzdrawiają przez niszczenie. Upraszczając problem, lasery szybko a także precyzyjnie likwidują komórki, w które zostały wycelowane, zaś laserowana tkanka paruje.


W większości wypadków laser wykorzystane jest do likwidowania krótkowzroczności, dalekowzroczności jak też astygmatyzmu.

Ten ciekawy fakt (https://smartbodytrainer.pl/oferta/trener-personalny-gdansk/) tworzyliśmy dla Ciebie niebywale pieczołowicie. Mamy nadzieję, że przypadnie Ci do gustu i wejdziesz na naszą kolejną stronę.

Istotą zabiegów będzie wymodelowanie z pomocą lasera rogówki, zatem najbardziej zewnętrznej, przejrzystej warstwy oka. Zabieg uwalnia pacjentów od noszenia soczewek kontaktowych, lecz nie u każdego można go przeprowadzić. Kwalifikację poprzedzić musi ciąg badań. Pacjent powinien mieć ukończone dwadzieścia jeden lat. W jaki sposób przebiega zabieg? Zakończenie przyrządu przysysa się do rogówki , spłaszczając ją. W następnej kolejności laser sam odcina nabłonek rogówki, zostawiając nieduży fragment nienaruszony. Chirurg wchodzi specjalną szpatułką pod nacięcie oraz odkłada nabłonek.
Potem na odsłonięte głębokie powłoki rogówki oddziałuje laser, który formuje ją tak, by pozbyć się wady . Tak pokrótce wygląda laserowa korekcja wzroku cena której to obecnie około 2000 - 3000 zł.
2019/12/07, 08:08