Menu strony

Z jakiego powodu dbanie o czystość smoczków i butelek jest tak ważne przy karmieniu niemowląt.

Większość niemowląt w pierwszym okresie życia jest karmiona w naturalny sposób, lecz z czasem zaczynają one zjadać coraz więcej różnych rzeczy. A jeśli mamie zabraknie pokarmu, to niezbędne będzie przejście na karmienie dedykowanymi mlekami, zawierającymi w swoim składzie wszystkie niezbędne substancje odżywcze.
Logopeda


woreczki do sterylizacji


Mleka tego typu podaje się niemowlakom w butelkach wyposażonych w smoczek, można wręcz powiedzieć, że zestaw tego typu jest niejako symbolem pierwszego okresu życia. Tak naprawdę jest zalecane, aby dziecko było karmione piersią najdłużej jak się da, lecz w wielu przypadkach nie jest to wykonalne, jeżeli się więc przechodzi na karmienie sztuczne, to należy zadbać o to, żeby było ono właściwe. Duże znaczenie przede wszystkim ma pokarm, jaki się wybierze. Po pierwsze dostosowany on być musi do wieku malucha, producenci dokładnie o tym informują i trzeba ich przestrzegać. Poza tym trzeba używać sprawdzonych, bezpiecznych butelek i smoczków, bo źle wybrane mogą stać się powodem różnych problemów.


Niezwykle istotna podczas wyboru tego typu akcesoriów będzie możliwość zachowania odpowiedniej higieny. Zaleca się, żeby przez pierwsze pół roku butelki oraz smoczki do butelek tommee tippee sterylizować za każdym razem, ze względu na możliwość pojawienia się różnych problemów żołądkowych. Dzieciom nieco starszym powinno wystarczyć normalne wyparzanie, a dopiero po dwunastu miesiącach życia można zupełnie zrezygnować z tego typu zabiegów. Dlatego też zarówno smoczek jak i butelka muszą być łatwe do umycia, a równocześnie odporne na temperaturę wyparzania czy sterylizacji. Wyparzanie przeważnie przeprowadza się zwykłą zagotowaną wodą, zalewając te przedmioty na parę chwil.

Ta najnowsza publikacja (https://liceum.wroc.pl/) została napisana wyjątkowo dla ciebie. Sprawdź ją, aby odkryć zupełnie nowe fakty. Zapraszamy do naszego serwisu!

Sterylizację można przeprowadzić na kilka sposobów.
Najbardziej popularne jest gotowanie kilkanaście minut, sporo osób wybiera również specjalne sterylizatory parowe, ponieważ są wygodne w zastosowaniu. W ostatnim czasie coraz częściej używa się także do tego celu kuchenki mikrofalowe, wystarczy zakupić odpowiednie woreczki do sterylizacji, włożyć do nich smoczek i butelkę i po kilku minutach wszystko będzie gotowe.
2019/03/25, 08:56