Menu strony

Jakie choroby oczu leczymy za pomocą lasera?

Jaskra oraz katarakta: te dwie podstępne choroby wzroku z początku przebiegają niezauważone.


Nie wywołują bólu ani ogromnego dyskomfortu. Mogą jednakże przyczynić się do utraty wzroku, o ile nie zostaną w porę zdiagnozowane oraz nie będą leczone.
Jednakże większość Polaków nie chodzi systematycznie na okulistyczne badania nawet w wieku powiększonego ryzyka zachorowania, czyli po czterdziestce. Pierwsze próby robiono już w latach 60. ubiegłego wieku, lecz dopiero 20 lat potem zaczęto coraz powszechniej używać lasera do zabiegów okulistycznych. Współcześnie trudno wyobrazić sobie bez lasera chirurgię oka.

Chcesz zbadać odmienny punkt widzenia na rozważany w tym poście temat? Kliknij więc tu i przeczytaj więcej szczegółów w ofercie (atomrtg.pl/)!

Jest sterylny, dokładny i niezmiernie szybki. W ułamku sekundy likwiduje komórki na jakie został nacelowany – niszczona tkanka po prostu wyparowuje. Żadnej krwi, żadnych defektów sąsiednich tkanek. Można nim korygować wady oczu, kurować zaćmę, jaskrę a także schorzenia siatkówki. W dodatku do przeprowadzenia zabiegu na ogół starczy znieczulenie oka za pomocą kropli.


zdrowie - fotografia


W zależności od typu zabiegu jak też części oka, która ma zostać mu poddana, stosuje się lasery o przeróżnej długości fali. Laserowa korekcja wzroku należy do zabiegów bardzo bezpiecznych (ryzyko komplikacji to ok. 1 proc.) i bardzo efektywnych, bowiem pomaga 90 proc. Pacjentów, jacy do takiego zabiegu się kwalifikują. Zabieg ów znacznie pocienia rogówkę dlatego takie oko będzie bardziej podatne na urazy, w przypadku uderzenia rogówka może pęknąć.
Ponadto laserowa korekcja wzroku nie zapewnia sokolego wzroku już do końca życia, jako że po czterdziestce, kiedy SPAda zdolność oka do akomodacji, mogą być potrzebne binokle do czytania.
2021/05/07, 08:51